YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bulaşık makinelerinde 717 kilogram eroin çıktı
Bulaşık makinelerinde 717 kilogram eroin çıktı
31 Temmuz 2013 17:22
Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda bulaşık makinesi yüklü bir TIR’da yapılan aramada 717 kilo 694 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde bulunan ve Türkiye’yi Bulgaristan’a bağlayan önemli sınır kapılarından biri olan Hamzabeyli’de dikkat çekici bir operasyona imza atıldı.

Hırvatistan uyruklu D.N. isimli şahsın kullandığı ve üzerinde bulaşık, çamaşır ve LCD televizyonu bulunan Hırvat plakalı TIR, Türkiye’den çıkış yapmak üzere gece 02.00 sıralarında gümrük sahasına girdi.

Gümrük işlemleri için sahaya giren araç, görevliler tarafından şüphe üzerine durduruldu. X-Ray cihazına sevk edilen araçta yasal yükün dışında şüpheli yoğunluk tespit edildi. Bunun üzerine araçta detaylı arama yapıldı. Yapılan arama sonucunda 10 adet bulaşık makinesi içerisine gizlenmiş bin 400 paket içerisinde, piyasa değeri yaklaşık 36 milyon TL olan 717 kilo 694 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan araç sürücüsü D.N. gümrükteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler