YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün tatil olan okullar...18 Ocak 2016 kar tatili olan iller..
Bugün tatil olan okullar...18 Ocak 2016 kar tatili olan iller..
18 Ocak 2016 06:58
ve bugün kar tatili olunca öğrenciler büyük sevinç yaşadı. Bugün hangi okullar tatil edildi? 18 Ocak 2016'da okulların kar tatili edildiği iller nereler? Kar nedeniyle İstanbul başta olmak üzere bugün birçok ilde okullar tatil edildi.

Bugün kar yağışı nedeniyle birçok öğrenci okulların tatil edilip edilmediğini merak ediyor.  Kar yağışının gece aralıksız sürdüğü bazı il ve ilçelerde18 Ocak 2016 tarihinde okullar tatil edildi. İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği yerler...

Kar yağışı nedeniyle bugün bazı il ve ilçelerde okullar tatil  edildi. Tatil kararı birçok ilde dün gece alındı. Kar yağışının başladığını gören öğrenciler bugün okulların tatil edilip edilmediğini araştırıyor. Aşırı kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde 18 Ocak 2016 tarihinde okullar tatil edildi, eğitime ara verildi.  Kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği iller haberimizde. 

Bugün hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi?

Öğrenciler, okulların tatil edilip edilmediği illeri ilçeleri araştırmadan okula gitmeyin. İşte 18 Ocak 2016'da okulların tatil edildiği il ve ilçeler...

18 Ocak 2016'da  kar nedeniyle okulların tatil edildiği il ve ilçeler:

 

İSTANBUL

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yarın İstanbul’da okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.
 
Vali Şahin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Meteorolojik verilere göre ilimizde başlayan kar yağışının yarın da öğleden sonra etkisini arttırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.”
 
KOCAELİ 
 
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Twitter hesabından okulların yarın(Pazartesi) tatil olduğunu açıkladı. Vali Güzeloğlu, tatil haberini böyle duyurdu:
 
"Meteorolojik bilgiler ve yoğun kar yağışı uyarısı doğrultusunda 18 Ocak Pazartesi günü ilimizde eğitim ve öğretime ara verilmiştir."
 
Valilik yetkilileri de tatil haberini doğruladı. Telefonla görüştüğümüz Valilik yetkilileri, okulların yarın tatil olduğunu belirtti.
 
MANİSA
 
Manisa'nın Demirci ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı dolayısıyla ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
Demirci’de sağanak yağış yerini kar yağışına bıraktı. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışının sürekli devam etmesinden dolayı, ilçe beyaza büründü.
 
Aşırı kar yağışı nedeniyle Demirci Kaymakamlığı, anaokulları, ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde 18 Ocak 2016 Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verildiğini ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün süre ile idari izinli olduğunu duyurdu.
 
BALIKESİR
 
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde akşam saatlerinde başlayan şiddetli kar ilçe merkezi ve bağlı mahalleleri kısa sürede beyaza bürüdü. Yoğun kar yağışı sebebiyle ilçeye bağlı bazı mahallelerin yolları kapanırken, kar yağışının ilçenin tamamını etkisi altına aldığı öğrenildi.
 
Yoğun kar yağışının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ilçe hıfzıssıhha kurulunun kararına göre 18 Ocak Pazartesi günü ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki ilk ve orta düzeydeki tüm okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.
 
SAKARYA
 
Sakarya'da olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı. 
 
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Sakarya'da il genelinde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Coş tarafından yapılan açıklamada, "Meteorolojik durum yüzünden olumsuzlukları önlemek için ilk ve orta dereceli okullarda 18 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verilecektir" denildi.
 
MUĞLA 
 
Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
 
Muğla’da hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18.01.2016 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
 
TATİL OLAN ÜNİVERSİTERLER
 
Beykent Üniversitesi
 
İstanbul Beykent Üniversitesi'nde sınavlar, hava muhalefeti sebebiyle ertelendi. 
 
18-19 Ocak tarihlerinde yapılacak Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerimizin ders ve sınavları 25-26 Ocak tarihlerine ertelenmiştir.
 
İdari ve Akademik personelimiz normal mesaisine devam edecektir.
 
Esenyurt Üniversitesi
 
İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nde sınavlar, hava muhalefeti sebebiyle ertelendi. 
 
Hava muhalefeti sebebiyle 18 Ocak Pazartesi ve 19 Ocak Salı günü yapılacak olan tüm sınavların ertelendiği bildirildi. 18 Ocak Pazartesi günü yapılacak olan sınavlar 25 Ocak Pazartesi gününe, 19 Ocak Salı günü yapılacak olan sınavlar ise 26 Ocak Salı gününe ertelendi.
 
İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI

İstanbul'da kuvvetli sağanağın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesi bekleniyor.  İstanbul Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel  Müdürlüğünce yapılan değerlendirmeye göre, bugün İstanbul'da yağışın kuvvetli  sağanak şeklinde görüleceği belirtildi. Yağışın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara  dönüşmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, "Yağışın aralıklarla salı  akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın güneyli  yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi ve sıcaklığın pazartesi  günü hissedilir derecede azalarak sıfır dereceye kadar düşmesi beklenmektedir"  ifadeleri kullanıldı.
 
SÜRÜCÜLER DE UYARILDI
 
Açıklamada, vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe  çıkmamaları, araçlarıyla yola çıkan vatandaşların mutlaka kar lastiği, zincir,  takoz ve çekme halatı kullanmaları, bulundurmaları, araçlarının teknik yönden  gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine  uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmelerinin seyahat, can ve mal  güvenliği açısından önem arz ettiği kaydedildi.
 
TWITTER YIKILIYOR, ÖĞRENCİLERDEN MESAJ YAĞIYOR
 
İstanbul için yapılan kar yağışı uyarısından sonra öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin’e birbirinden ilginç tatil tweetleri atmaya başladı. 
 
İşte birbirinden komik o tweetler:
 
@vasipsahin kar yağıyo vasip amca okulları tatil edermisin donarız dışarıda
@vasipsahin vasip amca yarın okullar tatil mi? (istanbulda) :)
@vasipsahin yarın kar bekleniyor sana güveniyorum ödev yapmadım:))
@vasipsahin vasip amca artık bir açıklama yap ona göre yatıcam
@vasipsahin tatil geliyor mu VASİP AMCCAA
Kar basladi, elektrik yok saatlerdir bi dusun bence @vasipsahin
@vasipsahin vasip amca yarın okullar tatilmi ona göre çantamı hazırlıcam
Ben bu hayatta bi tatili bide vasip şahini severim @vasipsahin
Bak saat 8’den sonrasını ve önümüzdeki 2 günü fırtınalı kar yağışlı gösteriyor bence tatil yapmalısın @vasipsahin
 
 
İSTANBUL, ANKARA, BOLU,...
 
Meteoroloji, pazartesi günü İstanbul, Ankara, Bolu, Çanakkale dahil yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiği belirtildi. Kar kalınlığının bazı yerlerde 20 santimetre ve üzerinde olmasının tahmin edildiği bildirilen açıklamada buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı.  

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler