YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün tatil olan okullar 07 Ocak 2016 (Kar tatili)
Bugün tatil olan okullar 07 Ocak 2016 (Kar tatili)
07 Ocak 2016 06:58
Bugün kar tatili olan okullar nereler? Bazı okullar bugün tatil edildi. 07 Ocak 2016'da kar tatili olan okullarda öğrenciler okula gitmeyecek. Hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi? İşte kar nedeniyle 07 Ocak 2016'da okulların tatil edildiği yerler..

Bugün bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.07 Ocak 2016 Kar yağışı nedeniyle bugün bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. Tatil kararı birçok ilde dün gece alındı. Kar yağışının başladığını gören öğrenciler bugün okulların tatil edilip edilmediğini araştırıyor. Aşırı kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde 07 Ocak 2016 tarihinde okullar tatil edildi, eğitime ara verildi.  Kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği iller haberimizde. 

Bugün hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi?

 7 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi?, 7 Ocak'ta kar tatili hangi illerde olacak? 

Yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak, Batman'ın Sason ilçesinde, Bartın merkez ve Ulus ilçesinde, Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde, Bayburt, Samsun Alaçam ve Siirt'teki bazı okullarda 6 Ocak 2016 günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

7 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER:

ŞIRNAK: ŞIRNAK Valiliği, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 'İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 7 Ocak Perşembe günü eğitime bir 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 7 Ocak günü idari izinli sayılacaktır' denildi.

VAN: Van'ın Çatak ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. Kaymakam Asım Akgül, olumsuz hava koşulları nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için tüm okulların 7-8 Ocak günleri tatil edildiğini kaydetti.

BATMAN: Batman'ın Sason ilçesinde kar nedeniyle köy okullarında eğitime iki gün ara verildi. Sason Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 07 ve 08 Ocak'ta tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verildiği belirtildi.

Tatil haberleri geldikçe sizlerle paylaşamaya devame deceğiz...

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler