YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün okullar tatil mi? Okulların tatil olduğu iller 19 Ocak 2016
Bugün okullar tatil mi? Okulların tatil olduğu iller 19 Ocak 2016
19 Ocak 2016 07:32
Bugün okulların tatil edilip edilmediğini merak ediyor. Kar yağışının gece aralıksız sürdüğü bazı il ve ilçelerde 19 Ocak 2016 tarihinde okullar tatil edildi. İşte kar nedeniyle bugün okulların tatil edildiği yerler...

Bugün bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle bugün bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.  Okullların tatil kararı birçok ilde dün gece alındı. Kar yağışının başladığını gören öğrenciler bugün okulların tatil edilip edilmediğini araştırıyor. Aşırı kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde 16 Ocak 2016 tarihinde okullar tatil edildi, eğitime ara verildi.  Kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği iller haberimizde. 

Bugün hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi?

Öğrenciler, okulların tatil edilip edilmediği illeri ilçeleri araştırmadan okula gitmeyin. İşte 16 Ocak 2016'da okulların tatil edildiği il ve ilçeler...

04 Ocak 2015'te kar nedeniyle okulların tatil edildiği il ve ilçeler:

Türkiye'nin bazı illerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle Salı günü (19 Ocak 2016) okullar tatil edildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale’de olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürmesi nedeniyle, Çanakkale Valiliği okullardaki kar tatilinin kapsamını genişletti. Buna göre, Çanakkale merkez ilçede tüm resmi ve özel okullar, Salı günü tatil edildi. Çan, Yenice, Biga ve Gelibolu ilçelerinde okulların tamamı tatil edildi. Lapseki, Gökçeada, Eceabat ve Ezine ilçelerinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Diğer ilçelerde eğitim normal şekilde devam edecek.

SİVAS

Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu’nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.
Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak. 

TUNCELİ

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Tunceli’nin Pülümür ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde yoğunluğunu arttıran kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim seviyesindeki okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi. 

TEKİRDAĞ

Tekirdağ’da etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki okullarda eğitim öğretime 1 günlüğüne ara verildi.
Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, “İlimizde kar yağışı, soğuk ve buzlanma nedeniyle tüm resmi, özel, ilk ve orta dereceli okullarda 19 Ocak 2016 Salı günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler