YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün hava nasıl olacak? (14 Şubat 2015)
Bugün hava nasıl olacak? (14 Şubat 2015)
14 Şubat 2015 09:45
Yapılan son değerlendirmelere göre; hava sıcaklığının Batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir'in kuzeyi, Kırklareli'nin kuzey kıyı kesimleri, Muğla, Ankara, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Karaman, Kırşehir ile sabah saatlerinde Samsun, Trabzon, Hopa ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Trabzon, Hopa ve Samsun çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere yağmurlu, yüksekleri karlakarışık yağmurlu 6

İstanbul: Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 8

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 12

Adana: Çok bulutlu, zamanla yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde hafif puslu ve sisli 14

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı 16

Konya: Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı 4

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 9

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sabah sasatlerinde hafif sağanak yağışlı 9

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli -3

Diyarbakır: Çok bulutlu ve yağmurlu 8 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler