YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugün bu yollar kapalı!
Bugün bu yollar kapalı!
26 Ekim 2014 11:13
Cumhuriyet’in 91. Yılı kutlamaları nedeniyle bugün ve 29 Ekim günü kapalı olacak yollar İstanbul Valiliği tarafından açıklandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları provası için bugün ve kutlama törenleri için 29 Ekim günü kapalı olacak yollar valilik tarafından açıklandı.

Valiliğin yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 91. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamında tören provası için 26 Ekim 2014 Pazar ve 29 Ekim 2014 Çarşamba günleri 07.00 ile 16.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen yollar trafiğe kapatılacaktır.

Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi-Oğuzhan Caddesi-Millet Caddesinden Vatan Caddesine Çıkan Bağlantı Yolları-Topkapı-Edirnekapı Kavşağı-Vatan Caddesi Kesişim Noktası-Mahmutbey Yolu-Topkule-Mahmutbey Aksaray arası (O-3 Yolu), Mahmutbey Köprüsü Habipler Yolu (Sultançiftliği Kavşağı arasında kalan yol).

Bu nedenle;

D-100 Karayolundan Vatan caddesine gidecek olan sürücülerin Haliç tünel, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray güzergâhını veya Haliç tünel, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini kullanmaları,

E/80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet Gazetesi karşısından TEM Otoyolu istikametini kullanmaları,

Sahil yolunu kullanacak sürücülerin sahil güzergâhından, Yenikapı – Kumkapı- Sirkeci istikametini kullanmaları,

Vatan caddesini kullanarak Fatih ilçesindeki hastanelere gelecek olan gerek Ambülans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin sahil yolunu tercih ederek Samatya’dan, Cerrahpaşa - Çapa - Haseki veya Vakıf Gureba hastanelerine intikal etmeleri,

Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücülerin Atatürk Bulvarı- Aksaray ve Millet Caddesi güzergâhını kullanmaları uygun olacaktır.

Ayrıca;

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Kadıköy İlçesi Bağdat Caddesi Feneryolu-Göztepe Parkı mevkiinde yapılacak törenler nedeniyle prova için 26 Ekim 2014 Pazar ve 29 Ekim 2014 Çarşamba günleri 08.00-13.00 saatleri arası;

Kapatılacak Yollar

Hulusi Behçet Caddesi

Doktor Faruk Ayanoğlu Caddesi

Bağdat Caddesi (Bostancı Meydandan Kızıl Toprak Meydana kadar olan kısım ayrıca Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar)

Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi (Fahrettin Kerim Gökay Caddesi BP ışıklardan Bağdat Caddesi Göztepe ışıklara kadar olan kısım ayrıca Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar)

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ethem Efendi Caddesi Kavşağından Bağdat Caddesine kadar kapalıdır.

Cemil Topuzlu Caddesi'nden Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar kapatılacaktır.

Alternatif Yollar

Sürücülerin Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (Minibüs Yolu) Ve D-100 güzergâhına çıkan yolları kullanmaları uygun olacaktır.

29 Ekim provası

 Vatan Caddesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek geçit töreninin provaları yapıldı.

Vatan Caddesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91’inci yıl dönemi kapsamında düzenlenecek törenin provası başladı. Provada öğrenciler, askerler ve bando takımı hazır bulundu. Geçişler ve selamlama üzerinde durulan prova sırasında çevik kuvvet ekibi bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. Provalar nedeniyle Vatan Caddesi’ne çıkan yollar trafiğe kapatılırken trafik polisi, sürücüleri alternatif yol ve caddelere yönlendirdi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler