YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu şehirde yaşayanlar dikkat!
Muğla ve ilçelerinde saatteki hızı zaman zaman 100 kilometreyi bulacak fırtına olabileceği konusunda uyarıda bulundu.
Bu şehirde yaşayanlar dikkat!
09 Şubat 2010 / 19:12 Güncelleme: 09 Şubat 2010 / 19:12

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin Merkezi yetkilileri, yarın sabah saatlerinde Muğla ve ilçelerinde saatteki hızı zaman zaman 100 kilometreyi bulacak fırtına olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Antalya Bölgesel Tahmin Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya ve çevresinde son 2 gündür etkili olan yağışlı hava kütlesinin bugünden itibaren doğuya hareket ederek bölgeyi terk edeceği bildirildi.

Bölgenin yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği belirtilen açıklamada, Muğla merkez ile ilçelerinde yarın sabah saatlerinde keşişleme başlayacağı, perşembe günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenen fırtınada rüzgarın hızının zaman zaman 100 kilometreyi bulabileceği kaydedildi.

Yetkililer, fırtınayla birlikte sağanağın da zaman zaman etkili olacağını belirterek, vatandaşları dolu, yıldırım düşmesi, sel, taşkın, heyelan, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Açıklamaya göre, Bodrum, Antalya ile Anamur arasında yarın güney ve güneydoğudan esecek rüzgar zamanla hızını artırarak fırtına ve kuvvetli fırtına limitlerine ulaşacak.

Yarın sabah saatlerinden perşembe günü öğle saatlerine kadar rüzgar kıble ve keşişlemeden 5-7, zamanla 6-9, Bodrum ile Fethiye arasında 10 kuvvetinde ve saatte 21-33, zamanla 40-45, Bodrum ile Fethiye arasında 50 deniz mili hızla esecek. Deniz, kaba ve çok kaba dalgalı olacak. Dalga yüksekliği 4-6, yer yer 7-8 metreyi bulacak.

Açıklamada, sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği, görüş mesafesinin 10, yağış anında 1-3 kilometre olacağı da kaydedildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler