YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu şehirde tüm köy yolları kapandı
Kar yağışı, Muş'ta bütün köy yollarını kapattı
Bu şehirde tüm köy yolları kapandı
23 Ocak 2010 / 19:09 Güncelleme: 23 Ocak 2010 / 19:09

Muş'ta gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası merkeze bağlı bütün köylerin yolları kapandı. Altı ekiple karla mücadelesini sürdüren Muş İl Özel İdaresi, ani müdahaleler için de birkaç ekibi hazır bekletiyor.
 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sönmez Turgut, bütün köy yollarının kapalı olduğunu, yol açma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
 

Turgut, "Kar yağışı nedeniyle bütün köy yolarımız kapandı. İl ve ilçelerde ekiplerimiz çalışmalarını başlattı. Şu an itibariyle anayol üzerinde bulunan köylerin dışındaki bütün köy yollarımız kapalı. Yaklaşık 350 köy yolunun kapalı olduğunu biliyoruz." dedi.
 

Öte yandan, ani kurtarma operasyonları için farklı ekiplerin hazır bekletildiğini kaydeden Turgut, şimdiye kadar herhangi bir ihbar almadığını ifade etti.
 

Turgut, "Bu durumlarda köylerdeki hasta vatandaşlarımız çok zor durumda kalıyor. Yollar kapalı olduğu için hastası olan köy yollarına öncelik veriyoruz. Bunun için kurtarma ekiplerimiz hazır bekliyor. Şimdiye kadar herhangi bir ihbar almadık. İhbarın gelmesi ile ihbarın geldiği bölgenin ulaşımını sağlamak için gayret göstereceğiz." şeklinde konuştu.
 

Karayolları 13. Bölge Şefliği yetkilileri de, şehirlerarası ulaşımı aksatmamak için sürekli yollarda çalışma sergilediklerini belirterek, sürücülerin zincirsiz yola çıkmamaları uyarısında bulundu. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler