YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu plaka zengin ediyor!
Bu plaka zengin ediyor!
20 Kasım 2014 10:00
İnternet ortamında satışa çıkan özel plakaların fiyatları dudak uçuklatıyor. Siyasi partilerin baş harflerini taşıyan araçlar değerinin çok üstünde gidiyor.

AK Parti plakası sahibini zengin ediyor. Piyasa değeri 7 bin ile 8 bin lira arası değişen 1991 model Doğan, plakasının 06 AKP olması nedeniyle 300 bin TL'ye satışa çıktı.İnternet ortamında satışa çıkan özel plakaların fiyatları dudak uçuklatıyor.

Özellikle plakalarında siyasi partilerin baş harflerini taşıyan araçlar değerinin çok üzerinde satılıyor. Araç sahibi yakını Harun Çağlıyan, aracın çok eskiden alındığını satmaya karar verdikten sonra AKP plakası olduğundan 300 bin TL'ye satışa çıkardıklarını belirtti. İnternette satışa koydukları ilk gün 47 kişinin aradığını belirten Çağlıyan, 3 günde toplam 100- 150 kişinin aradığını söyledi.

Satışı 300 bin TL'den yaptıklarını kaydeden Çağlıyan, “Her gün telefonla aranıyoruz. Özellikle bürokratlardan çok arayan var. Şu an en yüksek 240 bin TL'ye kadar teklif geldi. Pazartesi gününe kadar en yüksek kim teklif verirse ona satmayı planlıyoruz” dedi. İlanı görüp arayanlar dışında tehdit telefonlarının da geldiğini ifade eden Çağlıyan, “Partiye düşman olan kişilerden de tehditler geliyor. Aracı yakarız diye tehdit ediyorlar” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler