YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu köyün dünyayla bağlantısı kesildi!
Bu köyün dünyayla bağlantısı kesildi!
09 Kasım 2013 23:19
Telefon kabloları çalınan köylüler, yakınlarıyla iletişim kurabilmek için ilçeye gitmek zorunda kaldıklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi.

İki yıl önce telefon kabloları çalınan köylüler, yakınlarıyla iletişim kurabilmek için merkeze 10 kilometre uzaklıktaki ilçeye gitmek zorunda kaldıklarını belirterek, yetkililerden yardım istedi.Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı 8 köy, geçtiğimiz yıl Şubat ayında telefon kablolarının çalındığını ileri sürerek, o tarihten bu yana ev telefonlarını kullanamadıklarını ve bu sebeple mağdur olduklarını kaydetti.

İçerisindeki bakırları çıkararak satmak suretiyle yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki telefon kablolarının gece yarısı çalındığını belirten köy muhtarları, hırsızların köy içinden geçen kablolara dokunmadığını fakat köy dışında kalan arazideki tüm kabloları çaldıklarını anlattı.

Acil durumlarda çaresiz kaldıklarını, doğal afetler sırasında telefonların çalışmadığını vurgulayan köylüler, yetkililere seslenerek soruna çözüm bulunmasını istedi. Evlerin çoğunun kerpiç olduğu köylerde yaşayan vatandaşlar deprem nedeniyle de büyük risk altında olduklarını ifade ederek, İl Afet Müdürlüğü’nün bu konuya da gerekli hassasiyeti göstermesini istedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler