YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kedi motora sıkıştı
Bu kedi motora sıkıştı
30 Mart 2010 11:24
Sakarya'da bir otomobilin motor kısmına giren kedi itfaiye ekiplerini uzun süre uğraştırdı.

İddiaya göre apartmanın önünde park halinde bulunan Aytaç Doyuran'a ait 54 DH 985 plakalı otomobile bir kedi girdi. Aile fertlerinden biri uzun süre çalışmayan otomobili ısıtmak için bir süre çalıştırdıktan sonra stop ederek aracın yanından ayrıldı. Aracın stop edilmesinin ardından bir anda araçtan miyavlama sesleri yükseldi. Miyavlama sesleri üzerine sesleri duyan vatandaşlar itfaiyeden yardım istedi.

Olay yerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler geldi. Araçta kısa süre inceleme yapan ekipler kedinin bulunduğu yeri tespit etti. Kedinin motor bölümüne girdikten sonra aracın çalıştırılmasıyla ayaklarının pervaneyi çalıştıran kayışa sıkıştığını gören ekipler kurtarma çalışmasına başladı. Yaralı kediye ulaşmak yapılan çalışmalara rağmen mümkün olmadı. Kedinin bulunduğu bölgeye motorun sökülmeden ulaşamayacaklarını anlayan ekipler durumu araç sahibine telefonla bildirdiler. Olay yerine gelen araç sahibi Aytaç Doyuran kısa bir şaşkınlık yaşadıktan sonra kurtarma ekiplerinden bilgi aldı.

Ekipler şahsa aracında bir kedinin olduğunu ve kedinin çıkartılması için motorun sökülmesi gerektiğini ve bunun da uzman bir tamirci tarafından yapılması gerektiğini söyleyerek olay yerinden ayrıldı. İtfaiye ekiplerinin ayrılmasının ardından Aytaç Doyuran servisi arayarak yardım istedi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler