YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kaya evin üzerine düştü
Dev kaya parçası evlerin üzerine düştü; 30 hane boşaltıldı
Bu kaya evin üzerine düştü
27 Ocak 2010 / 17:24 Güncelleme: 27 Ocak 2010 / 17:24

Şırnak'ın Cizre ilçesi Sur Mahallesi'nde dün akşam saat 21.00 sıralarında büyük bir kaya parçasının yerleşim bölgelerine doğru kayması üzerine 30 ev boşaltıldı.
 

Bölgedeki risk dolayısıyla evlerin daha önceden boşaltılması sayesinde olayda herhangi bir yaralanma ya da can kaybı olmadı. Bazı evlerde maddi hasar meydana geldi. Evlerinden çıkmak zorunda kalan aileler, komşularına misafir oldu. Bölgede geçen hafta da heyelan ve kaya düşmesi yaşanması üzerine bazı evler boşaltılmıştı. CHA

Dün akşam ailelerin evlerinde bulunmadığı esnada meydana gelen heyelan, muhtemel faciayı önledi. Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçı ve Emniyet yetkilileri, olay yerinde incelemelerde bulundu.
 

İlçede oluşturulan kriz masasının aldığı karar doğrultusunda dağın yamacında bulunan 30 evin tahliye edilmesine karar verdi. Mahalle sakinlerine 'geçmiş olsun' dileklerinde bulunan Cizre Belediye Başkanı Mehmet Saçı, ''Yaşanan olayda can kaybı ve yaralı olmaması bizi sevindirdi. Ancak bir evin tamamen kullanılamaz hale gelmesi ve 2 evin de hasar görmesi bizi üzdü.'' dedi.
 

Cizre Kaymakamı Cihan Demirhan da, bölgede heyelan olabileceğine dair daha önce bir tesbit yapıldığını hatırlatarak, "Vatandaşlara, evlerini boşaltmaları ikazında bulunmuştuk. Erken uyarımız sayesinde herhangi bir can kaybı olmadı. Vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' dedik. Yardım için ne gerekiyorsa yapacağız.'' açıklamasında bulundu. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler