YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kararlar utandırdı!
Bu kararlar utandırdı!
18 Şubat 2015 08:54
Diyarbakır’da Japon turiste cinsel saldırıda bulunan ve tutuksuz yargılanan sanığa bir yıl sekiz ay hapis cezası verildi. Mahkeme sanık hakkında ‘saygın’ tutum indirimi uyguladı ve bu komik cezayı da erteledi.

1-700.jpg

1) Cinsel saldırıya saygın indirimi

- Türkiye Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesine ağlarken, mahkemelerin verdiği kararlar da vicdanları yaralıyor. Diyşarbakır- Muş karayolunda aracına aldığı Japon turist 21 yaşındaki A.I’ye cinsel saldırıda bulunan 19 yaşındaki İ.K. hakkında savcı 12 yıl hapis cezası istedi. Tutuksuz yargılanan sanık dün duruşmaya bile gelmedi. Mahkeme kararını açıkladı ve sanığa 2 yıl hapis verdi. Sanığın saygın tutumunu dikkate alan mahkeme cezada indirim yapıp erteledi.

2) Nazlı davasında ‘ihtimalli’ karar

- İstanbul Beyoğlu’nda bir apartman boşluğunda cansız bedeni bulunan 26 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun ölümüne ilişkin davada Can ve Emre Paksoy kardeşleri beraat ettiren mahkemenin gerekçeli kararı da tartışmalara neden oldu. Erköseoğlu’nun ‘hayatta yaşadığı olumsuzlukların etkisi ile intihar etmiş olma ihtimalinin düşünülmesi gerektiği’ni vurgulayan mahkeme, Erköseoğlu’nun eve girinceye kadar zorlandığına dair bir delil olmadığının tespit edildiği belirtildi.

3) Bıçakladığı eşini araçla ezdi geçti

- Konya’da boşandığı eşi 31 yaşındaki Özlem Işık’ı, 8 yerinden bıçaklayan Kamil Çolak, bununla yetinmedi ve otomobiliyle üzerinden geçerek ezdi. Genç kadının bu sırada yaralı olduğu belirlendi. Özlem Işık’ın otopsisinde karnında oto lastik izlerinin tespit edildiğini belirten Cumhuriyet Savcısı, sanık Çolak için 18-24 yıl arası hapis istedi. Savcı, Işık’ın, sanığa ‘çocuklar senden değil’ demesinin ‘tahrik’ olduğuna kanaat getirdiğini belirtti. Mahkeme karar için duruşmayı 4 Mart tarihine erteledi.

4) Sema’nın katilleri 4 yıldır aramızda

- Özgecan Aslan cinayetinin bir benzeri 4 yıl önce Bursa’da yaşandı. Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki Sema Karakoca, bacakları kesilmiş, boynu ve göğsü yarılmış ve vücudu köpekler tarafından parçalanmış olarak bulundu. Genç kızın katil zanlısı olarak gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı. Görükle’de yaşayan şüphelilerin evlerinde yapılan incelemelerde Sema’nın DNA’sına rastlanmayınca, 5 şüpheli, delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler