YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kahvehaneye erkeklerin girmesi yasak
Bu kahvehaneye erkeklerin girmesi yasak
09 Ağustos 2013 11:21
Görele ilçesinde belediye tarafından kurulan ve 10 yıldır işletilen kahvehaneye sadece kadınlar girebiliyor.

Kadınlar Kahvehanesi'nin işletmecisi Ayfer Aycan, yaptığı açıklamada, son 5 yıldır kahvehanenin işletmeciliğini yaptığını söyledi.

Aycan, kendisinin her zaman kadınlar için bir kahvehane işletmek istediğini ve bunu gerçekleştirdiğini belirterek, "Her zaman böyle bir işletmeyi arzu etmiştim, 5 yıl önce de belediyenin burayı kiralayacağını duyunca talipli oldum ve kiraladım. O günden bugüne kadar da kahvehaneyi işletiyorum. Bundan dolayı çok mutluyum" dedi.

Erkeklerin girmesi yasak

Kadınların kahvehaneye büyük ilgi gösterdiklerini aktaran Aycan, şunları söyledi:

"Özellikle yaz dönemlerinde kahvehaneye kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Sadece bayanlara hizmet veriyoruz. Erkeklerin girmesi yasak. Kadınlar burada, erkekler için hizmet veren kahvehanelerde olduğu gibi hizmet alıyorlar. İstedikleri gibi kağıt ve okey oynuyorlar, altın günleri düzenleniyor. Yine kahvehanede nişanlar gerçekleştiriliyor. Bir erkeğin kahvehanede yaşadığı tüm duyguları, kadınlar da kendilerine özel bu kahvehanede yaşayabiliyorlar. Bayanlar burada istedikleri gibi özgür ve rahatlar. Çok güzel zaman geçiriyorlar."

Kahvehanenin ünü giderek artıyor

Aycan, kahvehaneye sadece Görele'den değil, çevre ilçelerden, hatta yurt dışından bile müşterilerin geldiğini dile getirerek, "Kahvehanenin bayanlara özel olması kadınların büyük ilgisini çekiyor. Tatil için yurtdışından gelen bayan müşterilerimiz bile var" ifadelerini kullandı.

Kahvehane müşterilerinden Meltem Yıldırım ise, kahvehanede istedikleri gibi eğlendiklerini belirterek, bu şekilde sadece kadınlara yönelik bir kahvehane olmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler