YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kadarına pes dedirten hırsızlık
Bu kadarına pes dedirten hırsızlık
07 Ağustos 2014 12:58
Büyükçekmece’de oğlu ile bir dükkana gelen hırsız, 'Rex' isimli Rodriver cinsi köpeği çalarak kayıplara karıştı.

İlginç olay, Büyükçekmece 19 Mayıs Mahallesi'nde yaşandı. Oğlu ile birlikte müşteri gibi bir dekorasyon dükkanına giren zanlı, işyeri sahibi Cemil Özay'a evinde tadilat yaptırmak istediğini söyledi. Bu sırada köpeği seven ve ismini soran zanlı, daha sonra dükkan sahibine ölçü almak için eve gitmeyi teklif etti. Bunun üzerine yola çıkan Cemil Özay, zanlı ve oğlu ile birlikte evi olduğu iddia edilen mahalleye geldi.

Hırsız Özay'dan kendisini bir lokantada beklenmesini ve evin anahtarını alıp geleceğini söyledi. Bir süre lokantada bekleyen Cemil Özay kimse gelmeyince dükkanına dönmeye karar verdi. Geri döndüğünde "can dostum" dediği köpeğinin olmadığını fark eden Özay, hemen güvenlik kameralarını inceledi. Kamera görüntülerinde hırsızın bir süre önce dükkanına tadilat yaptırma bahanesiyle gelen kişi olduğunu fark etti.

Yaşanan hırsızlık karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Özay, "Benim için çok büyük bir acı çok büyük bir kayıp. Benim evladım gibiydi can yoldaşımı çaldı. Çocuklar gibi bakıyordum ona. Köpeği çaldıktan sonra araba ile gittiklerini düşünüyorum kamera kayıtlarında da var. Yapanlar pişmansa gelip getirsin köpeğimi şikayetimi geri alırım’’ dedi. Veterinerleri de uyaran Özay, Büyükçekmece civarında sol gözü apse yapmış bir Rodriver cinsi bir köpek gelirse hemen polise haber vermelerini söyledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler