YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu haber PKK'yı şoka soktu! Defalarca teyit istediler!
Varto'da PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda örgütün sözde sorumlusunun güvenlik güçleri tarafından yaralı olarak ele geçirilmesi teröristlerde şok etkisi oluşturdu.
Bu haber PKK'yı şoka soktu! Defalarca teyit istediler!
18 Eylül 2015 / 07:30 Güncelleme: 18 Eylül 2015 / 08:06

4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, PKK terör örgütünce 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde ilçede sözde ''özerklik'' ilan edilmesi sırasında kazdığı hendekler arkasında roketle poz veren ve emniyet güçlerine roketli saldırı düzenleyen teröristlerden biri yaralı olarak yakalandı.

HER GÜN KÖYLÜLERİ RAHATSIZ EDİYORDU

Operasyonda etkisiz hale getirilen 4 teröristin cesetleri diğer teröristler tarafından kaçırıldı. Yaralı ele geçirilen teröristin, örgütün sözde "halkla ilişkiler Varto sorumlusu" olduğu, her akşam köylere giderek silahlı propaganda yaptığı, köy komiteleri kurulması için halkı zorladığı, bölgede kandırdığı gençlerle sürekli olarak yol kesme eylemleri gerçekleştirdiği öğrenildi.

TERÖRİSTLER HABERİ DUYUNCA ŞAŞKINA DÖNDÜ

On çocuklu bir ailede büyüdüğü ve bir terörist cenazesindeyken örgüte katıldığı belirtilen teröristin ele geçirilmesinin, bölgedeki teröristler arasında büyük bir şok etkisi oluşturduğu ifade edildi. Teröristin yakalanmasının, örgüt mensuplarınca telsizle yapılan görüşmelerde defalarca teyit edildiği kaydedildi.

''BÜYÜK BİR BELADAN KURTULDUK''

Varto ve civarında isyana çağırdığı halka yoğun baskı yaptığı ifade edilen teröristin yakalanmasının, Varto halkı tarafından "Büyük bir beladan kurtulduk. Allah devletimize zeval vermesin" şeklinde değerlendirildiği öğrenildi.

Ajanslar

 // Usta
Ya kardeşim ne boşuna askeri kandili bombalatiyorsunuz atin üstlerine siyanur bombasi temizlensin....
18 Eylül 2015 16:08
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler