YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da yeni moda intihar
Bu da yeni moda intihar
07 Mayıs 2010 16:51
Son günlerde borçları yüzünden intihara kalkışanların durumu farklı bir boyut aldı. Borcu gerekçesiyle yüksek binaların tavanına çıkan kimi şahıslar polis tarafından borcunun ödeneceği garantisini alınca intihardan vazgeçiyor

Kayseri'ye 900 TL borcu olduğu gerekçesi ile bir binanın damına çıkarak intihara kalkışan 24 yaşındaki genç, polisin borcunun ödeneceğine dair verdiği söz sonrası ikna edilerek indirildi.  
 

Karabük'de ikamet eden ve Kayseri'ye asker yeğenini ziyarete gelen Tevfik K. (24), 900 TL'lik borcu yüzünden, bir evin damına çıkarak intihar etmek istedi. Durumu gören vatandaşların ihbarı ile olay yerine çok sayıda polis ekipleri geldi. İtfaiye ve sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu olayda Tevfik K.'yı ikna çabaları başladı. Polis ekiplerinin ikna çabalarına karşılık vermeyen Tevfik K.'nın 2 yıl önce evlendiği eşinden olan çocuğunun ölümün ardından psikolojisinin bozulduğu öğrenildi. Geçtiğimiz yılda eşinin kendisini terk etmesi ve 900 TL borcu yüzünden bunalıma giren Tevfik K.'nın, asker yeğenini ziyarete geldiği sırada sinir krizi geçirdiği iddia edildi.  
 

Bir binanın damına çıkan Tevfik K., ilk önce gazetecilere taş attı. Tevfik K. polis ve itfaiye ekiplerine de taş fırlatarak yalnız kalmak istediğini söyledi. Yaklaşık 1 saat süren ikna çabaları sırasında birçok kez vücudunun çeşitli bölgelerine jiletle kesik atan Tevfik K., polis memurlarının 900 TL sözü ikna etti.  
 

Tevfik K. daha sonra ifadesini almak üzere merkeze götürülürken 900 TL'lik sözün ise yerine getirileceği öğrenildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler