YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da 'Yatan Adam' eylemi
Bu da 'Yatan Adam' eylemi
22 Eylül 2013 12:38
Osmaniye Topraktepe köyünde bozuk olan köy yolu yüzünden sıkıntı yaşadıklarını belirten bir grup köylü, yol kesip “yatan adam” eylemi yaptı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Topraktepe köyü Çalışlar Mahallesi'ndeki köylüler, mahalleye giden yaklaşık 2 kilometrelik yolun yağmur yağınca ulaşıma kapanmasından ve bir çok yere başvuruda bulunmalarına rağmen yolun hala yapılmamasından şikayet ederek yol kesip eylem yaptı.

Sabah saatlerinde bozuk olduğunu iddia ettikleri yol üzerinde toplanan bir grup köylü araçlarıyla önce yolu kesti, sonra yol üzerine sırt üstü yatan köylüler uzun süre kıpırdamadan durarak eylem yaptı. Bazı köylüler yaptıkları eylem için, “Türkiye’de duran adam eylemi vardı. Bizimkisi de yatan adam eylemi. İnşallah yetkililer sesimizi duyar” şeklinde konuştular.Topraktepe köyü Çalışlar Mahallesine giden 2 kilometrelik yol sonunda yaklaşık 20 hanenin olduğunu belirten Ahmet Çalış isimli köylü mağdur olduklarını söyleyerek, “Çocuklarımız okula gidemiyor. Çünkü bozuk yoldan okul servisi evlerimize gelmiyor.

Hava açık olursa 2 kilometre yürüyen öğrenciler ana yolda servise biniyor. Yağmurlu günlerde ise okula gidemiyorlar. Hastamız oluyor ambulans gelemiyor. Bizim araçlarımız ise çamura batıyor. Şu ana kadar Kadirli Kaymakamlığı başta olmak üzere Osmaniye Valiliğine ve Bimer’e de başvuruda bulunduk. Ancak bir netice alamadık. Lütfen yetkililer sesimizi duysun ve yolumuz yapılsın” şeklinde konuştu.

 

İHA

BARIŞÇIL EYLEM
 // MUTFAKTA YATAN ADAM
Valla bi ara bize de, misafir sık ve kalabalık gelir oldu. Ben de horlama ve nefes sesinden rahatsız olduğum için, yorgan döşek mutfağa taşındım. Buzdolabı sesi bile, o horultuların yanında ninni gibi geldi. Sonuç da ne mi oldu, bizim yapışkan misafirlerimiz, bu eylemimin ardından ziyareti kısa kestiler. Yani işe yaradı. Sonraları bir pişmanlık bürüdü beni ama olsun....
22 Eylül 2013 Pazar 13:40
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler