YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da siparişe göre hırsızlık
Bu da siparişe göre hırsızlık
28 Aralık 2009 16:59
Toptancı kılığına girip topladıkları siparişlere göre mal çalan şebekeye darbe

Gebze Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, toptancı kılığına girip, aldıkları siparişlere göre yüklü kamyonları çalarak içindeki malları satan 9 kişilik şebekeyi çökertti. Ele geçirilen malzemeler sahiplerine iade edilirken, zanlılar adalete teslim edildi.  
 

Toptancı kılığına girip, aldıkları siparişlere göre Gebze, İstanbul, İzmit, Körfez ve Hendek'te mal yüklü kamyonları çalarak, içindeki malzemeleri büyük marketlere satan 9 kişilik şebeke çökertildi. Gebze Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonlar neticesinde gözaltına alınan şebeke lideri Recek Ö., Osman S., Levent Y., Abuzer K., Adem Ö., Ömer Y., Kenan K., Seday A. ve İbrahim Y. ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.  
 

Zanlıların ev ve depo olarak kiraladıkları iş yerlerinde ele geçirilen yaklaşık 1.5 milyon TL tutarındaki malzemeler ve kamyonlar sahiplerine teslim edildi. Zanlıların üzerinde yapılan aramalarda, başkalarına ait iki adet sürücü belgesi ve iki ayrı araca ait plaka ve 31 adet mermi, bir yayın kuruluşuna ait basın kartı ve sahte fatura ile sevk irsaliyesi ele geçirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler