YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da mobil oto yıkama
Antalya'nın Manavgat ilçesinde, bir kişi minibüsünü oto yıkama aracına dönüştürerek, müşterinin ayağına oto temizlik hizmeti vermeye başladı.
Bu da mobil oto yıkama
19 Şubat 2010 / 20:36 Güncelleme: 19 Şubat 2010 / 20:42

Manavgatlı Ahmet Başar, minibüsünde bazı düzenlemeler yaparak, oto temizleme aracına dönüştürdü. ''Siz arayın biz gelelim'' sloganıyla hizmete başlayan Ahmet Başar, minibüsüne monte ettiği 5 litre sudan elde edilen buharla araçları yıkamaya başladı. Bu sistemle su tasarrufu yaptıklarını belirten Başar, ''İşlerinin yoğunluğu nedeniyle otomobilini temizletmeye fırsat bulamayan vatandaşlarımızın ayağına giderek, arabalarını iş yerlerinin önünde 40 dakika içerisinde temizliyoruz'' dedi.

Bazı bölgelerde su sıkıntısı yaşanması nedeniyle, insanların otomobilini temizletmekte sıkıntı yaşadığını kaydeden Başar, şunları söyledi: ''5 litre suyla otomobili komple yıkıyoruz. Minibüste oluşturduğumuz buharlı sistemle 5 litre sudan elde ettiğimiz buhar, otomobili temizlemeye yetiyor. 85 derecelik buharla otomobilin iç bölümündeki mikroplar da ölüyor. Buharla yıkanan otomobilin dış yüzeyine de parlaklık kazandırıyoruz. Yoğun işi olan vatandaşlarımıza kolaylık sağlayarak iş yerinin, evinin önünde otomobili 40 dakikada yıkıyoruz. Müşterimizin bulunduğu yer önemli değil. Otomobil yıkamak için müşteri neredeyse ayağına dek gidiyoruz.''

Manavgat bölgesinde bir otelin teknik departmanında çalışırken işten ayrıldığını ve işsiz kaldığını belirten Başar, İstanbul'da gezdiği bir fuarda gördüğü makineden etkilenerek, sistemi kurduğunu söyledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler