YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da domuz gribi dolandırıcısı
Kastamonu'da yaşlı bir çift kendini sağlık görevlisi olarak tanıtıp, domuz gribi için muayene ve aşı yapacağını söyleyen bir kişi tarafından dolandırıldı.
Bu da domuz gribi dolandırıcısı
11 Kasım 2009 / 17:24 Güncelleme: 11 Kasım 2009 / 17:31

 

  
 

Kastamonu kent merkezinde Kırkçeşme Mahallesi 2. Oluk Sokak No 11'de meydana gelen olay dün gerçekleşti. Mehmet Sarımehmetoğlu (83) adlı yaşlı vatandaş cami dönüşü evine girmeye çalıştığı esnada yanına kendini sağlık görevlisi olarak tanıtan bir kişi geldi. Domuz gribi kontrolü ve aşısı yapacağını söyleyen bu kişiyi evine davet eden Mehmet Sarımehmetoğlu, "Dolandırıcıdan hiç şüphelenmedim. Çünkü kendisi yanında bir çantayla gelmişti ve çantanın içerisinde de bir sağlık görevlisinde olması gereken her türlü teçhizat bulunuyordu. Bu yüzden kendisine inandım. Beni muayene etmek istedi. Bu yüzden de üzerimdeki yeleğimi çıkarttırdı. Tansiyonumu ölçtü. Sonra eşim Hatice Sarımehmetoğlu'nu sağlık kontrolünden geçireceğini söyledi. Eşimin üzerindeki altınları çıkartmasını istedi. Söylediğine göre takı türü eşyalar cihazın çalışmasını engelliyormuş. Eşimde kulağındaki küpeleri, yaklaşık 2 metre uzunluğundaki altın zincirini ve yüzüğünü çıkarttı. Bu arada cihaz arızalandı ben aşağıdan yeni cihaza bakayım dedi ve indi, sonra birden kaçarak uzaklaştı. Eşyalarımızı kontrol ettiğimizde benim yeleğimin içindeki 3 bin TL ve eşimin de yaklaşık 3 bin TL değerindeki altınlarını aldığını fark ettik. Sonra polise haber verdik zaten" dedi.  
 

80 yaşındaki Hatice Sarımehmetoğlu ise, dolandırıcının kendini sağlık görevlisi olarak tanıtması ile hiçbir şüphe içerisine girmediklerini söyledi.     
 
 Görgü tanıklarının verdiği tariflere göre harekete geçen polis, 30-35 yaşlarında, sarışın, orta boylu, gözlüklü, takım elbiseli dolandırıcıyı yakalamak için çalışma başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler