YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da CHP'nin dualı açılışı
3. Köprü'nün temel atma töreni ve Marmaray'ın açılış töreni gibi törenlerde devletin zirvesinin dualı eylemi Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne de ilham kaynağı oldu...
Bu da CHP'nin dualı açılışı
30 Ekim 2013 / 07:35 Güncelleme: 30 Ekim 2013 / 11:21

Antalya’da yürüyen merdivenin çalışmaması nedeniyle vatandaşların güçlükle kullandığı üst geçidin yürüyen merdiveninin tamir edilmesi için ’eşekli’, ’keçili’ ve ’imamlı’ eylemler yapan mahalle muhtarı Mehmet Öztürk amacına ulaştı.

Yürüyen merdiven belediye tarafından yenilenerek faaliyete geçirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın, muhtar Öztürk’e eylemlerine nazire olsun diye ’eşek heykelciği’ hediye etti.

Muratpaşa İlçesi Etiler Mahallesi Evliya Çelebi Caddesi’ndeki yaya üst geçidinin yürüyen merdiveni arızası yüzünden yaklaşık 3 yıldır çalışmıyordu. Yürüyen merdivenin çalıştırılmasını isteyen mahalle muhtarı Mehmet Öztürk, soruna dikkati çekmek için, ilginç eylemlere imza attı.

Önce eşek getirdi, sonra keçi, sonra İmam...

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’a sesini duyurmak için üst geçide bir eşek getiren Muhtar Öztürk, üst geçidin merdivenine eşekle çıkmaya kalkıştı, sorun çözülmeyince de bir süre sonra bu kez, ’Hoca, inadından vazgeç’ mesajı vermek amacıyla üstgeçide inatçılığıyla bilinen 3 keçi getirerek, açıklama yaptı. Muhtar Öztürk, bir başka zaman da üst geçidin yanına imam getirip dua ettirerek, sesini duyurmaya çalıştı.

Muhtar Mehmet Öztürk’ün eylemleri, sonunda amacına ulaştı. Büyükşehir Belediyesi, üst geçidin arızalı olan yürüyen merdivenini tamamen yenileyerek çalışır duruma getirdi. Üst geçidin yürüyen merdiveni Başkan Mustafa Akyadın’ın da katıldığı etkinlikle açıldı.

Başkan'dan muhtara eşek heykelciği

Muhtar Öztürk yürüyen merdivenin çalışması şerefine, üzerinde Başkan Akaydın’ın fotoğrafı ile ’Etiler merdiveni yürüdü, Hoca kalbimizde büyüdü’ yazılı pankart hazırlattı. Bisküvi ve lokum dağıtarak yürüyen merdivenin açılışını yapan Muhtar Öztürk’e, Başkan Akaydın’ın da bir sürprizi vardı. Akaydın, ’eşekli’ eylemine nazire olsun diye Muhtar Mehmet Öztürk’e eşek heykelciği hediye etti.

Başkan Akaydın, çeşitli nedenlerden dolayı aşamadıkları sıkıntıyı gecikmeli de olsa çözdüklerini belirterek, Kendisine bugünün anlamına yönelik bir hediyemiz var. Artık ofisine mi koyar, torunlarına mı verir bilemem. Eşek biliyorsunuz en güzel gözlü hayvandır. Muhtarımın eylemlerine en güzel gidecek hediye bu diyerek, heykelciği hediye etti.

Amacıma ulaştım, mutluyum

Mahalle muhtarı Mehmet Öztürk ise Başkan Akaydın’a hem hediyesi hem de sorunlarını çözdüğü için teşekkür ederek, amacına ulaştığı için mutlu olduğunu belirtti. Hayvanlı eylemlerinden dolayı 360 TL ceza aldığını hatırlatan Muhtar Öztürk, Biz hayvanları şov yapmak için değil, mağduriyetimizi gidermek için bir iletişim dili olarak kullanmak istedik dedi.

Açılışı dualarla yaptılar

İmam eşliğinde dua edildikten sonra Başkan Akaydın ve Muhtar Öztürk yürüyen merdiveni denedi. Akaydın’ın ayrılmasının ardından mahalle muhtarı Mehmet Öztürk ve beraberindekiler kurdele keserek açılış yaptı.


DHA

İDAM SEHPASI
 // DÜNYANIN EN CEBERRUD ADAMI
Bunlar ancak, idam sehpasında imam bulundurur. Face deki arkadaşın dediği gibi; yürüyen merdiven, bunlar için çok büyük bir proje!...
30 Ekim 2013 Çarşamba 12:05
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler