YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu çocuk sadece yürümek istiyor
Bu çocuk sadece yürümek istiyor
27 Nisan 2010 17:24
En büyük isteği yürümek ve okula gitmek

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, Zeynep ve Eyüp Kıyak çiftinin 12 yaşındaki çocukları Fatih Kıyak, ''distrofi'' adlı kas hastalığı nedeniyle uzak kaldığı okuluna tekerlekli sandalyeyle de olsa yeniden gitmek istiyor.
 

Anne Zeynep Kıyak, oğlunda hastalığın ilk belirtilerinin 4 yıl önce aniden yere düştükten sonra bir süre ayağa kalkamamasıyla ortaya çıktığını, doktorun kendilerine Fatih'in distrofi hastası olduğunu, tam olarak tedavisinin mümkün olmadığını söylediğini ifade etti.
 

Oğlunun hastalığı nedeniyle ayakta kalmakta ve yürümekte güçlük çektiğini, sık sık yere düştüğünü ancak okula gitmeye bu yıla kadar devam ettiğini söyleyen Kıyak, şöyle konuştu:
 

''Oğlum daha önce okula kadar gidip gelebiliyordu, düştüğü zaman arkadaşları kolundan tutup kaldırıyordu ama bu yıl 10 gün ancak gidebildi. Durumumuz müsait olmadığı için tekerlekli sandalye de alamadık. Çocuğumun bir an önce okula gidip gelmesini istiyorum. En azından tekerlekli sandalyesi olmasını istiyorum. Bu imkan sağlanırsa kendim götürüp getiririm. Çocuğum iki defa merdivenlerden inmeye çalışırken düştü. Bu nedenle okula gittiğinde arkadaşlarından utanıyor.''
 

 Baba Eyüp Kıyak da Fatih'i belirli dönemlerde Akhisar ilçesindeki bir rehabilitasyon merkezine götürdüklerini ancak maddi durumları çok iyi olmadığı için tedavi masraflarını karşılayamadıklarını söyledi.
 

Fatih ise en büyük isteğinin yeniden yürümek ve okuluna dönmek olduğunu belirterek, ''En çok özlediğim şeyler, okula gitmek ve yürüyebilmek. Maddi durumumuz yeterli değil ama tedavi olup yürümek istiyorum. Okula kendi imkanlarımla gidip gelmek istiyorum. Bir akülü arabam olsa bu imkanım da olur'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler