YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bu adamı karısı çıldırttı"
Yılların birikimi öğretmeni çıldırttı. Karısıyla tartışan edebiyat öğretmeni evini ateşi verdi
"Bu adamı karısı çıldırttı"
05 Temmuz 2010 / 17:21 Güncelleme: 05 Temmuz 2010 / 17:21

Adana'da ayrı yaşadığı eşiyle tartışan öğretmen, evini ateşe verdi. Yangına müdahale etmek itfaiye ve polis ekiplerine ise adeta ecel terleri döktürdü.

 

Adana'da bir  lisede edebiyat öğretmenliği yapan Zafer E. (46), ayrı yaşadığı eşi eve gelince tartışma çıktı. Cinnet geçiren çılgın koca  herkesi evden çıkarttıktan sonra evi ateşe verdi

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinede balta ve satırla saldıran  Zafer E, merdivenden çıkmak isteyen itfaiye erlerinin üzerine evdeki eşyayı ve bıçakları fırlattı. Öğretmen çiftin bulunduğu dairenin üst katına bir kaç ay önce taşınan Deniz Aslan, 3 aylık çocuğu ve baldızıyla evde mahsur kaldı.

Merdivenle kurtarma çalışması sürdürülürken, emniyet amiri koordinesinde 5 polis ve bir itfaiye eri, kapıyı kırarak içeri girdi. Polislere direnmeye devam eden Zafer E, kendini tuvalete kilitledi. Ekipler, buranın da kapısını kırarak tazyikli su ve biber gazı sıkarak Zafer E'yi etkisiz hale getirip kelepçe taktı.

Zafer E'nin çok sessiz ve sürekli kitap okuyan biri olduğunu söyleyen komşuları, ''Çok bilgili, sessiz sakin biriydi. Tam bir beyefendiydi. Ancak, son 2-3 aydır karısı yüzünden sorunlar yaşamaya başladı. Kadın her gün gelip kavga ediyordu. Adam, bu kadının yüzünden çıldırdı'' şeklinde konuştu.

Olayın ardından itfaiye ekipleri, dumandan etkilenen diğer katlardaki 6 kişiyi daha ambulanslarla hastaneye sevk etti. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler