YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu adam ölüme terk edildi
Bu adam ölüme terk edildi
15 Ağustos 2010 23:13
Çanakkale'nin Biga ilçesinde köprü altında ölüme terkedilen vatandaşa Biga Devlet Hastanesi sahip çıktı.

Daha önce de pansumanları yapıldıktan sonra yaşadığı köprü altına bırakılan 54 yaşındaki Adanalı Kazım Oğulrer isimli vatandaş ile ilgili haberlerin basın yayın organlarında yayınlanmasının ardından devreye giren Biga Devlet Hastanesi yetkilileri 112 Acil Servis ekibi tarafından bölgeden alınıp hastaneye getirilmesinden sonra yaşlı şahsın temizlik bakımını yaparak tedavi altına aldı. Hastanede yıkanıp bakımı yapılan yaşlı adama temiz kıyafetler giydirilerek gerekli sağlık taraması yapılırken, müşahede odasında gözlem altına alınıp karnı doyuruldu.  
 

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Fahrettin Özkan yaptığı açıklamada bu tür hastaların tedavisini yaptıktan sonra aldıkları yere bırakmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Bu hastamıza da daha önce tedavi yaptıktan sonra bu işlemi uyguladık. Bu sefer de 112 ekiplerinin hastayı hastanemize getirmesiyle kendisini temizledik, karnını doyurduk ve gerekli tedavilerini yaptık. Şu anda gözlem altında tutuyoruz. Aynı zamanda Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na da yazılı dilekçe ile başvurarak  barınma konusunda yardım istedik. Hastanın şu anda sağlık durumu iyi" dedi.  
 

Yaşlı adam ise, "Başta benimle ilgili haberi yapan siz basın mensuplarına ve Biga Devlet Hastanesi'ndeki hemşirelere, başhekime teşekkür ederim" şeklinde konuştu. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler