YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bozuk para" hırsızlığına 4 yıl 9,5 ay hapis
"Bozuk para" hırsızlığına 4 yıl 9,5 ay hapis
11 Mart 2015 12:45
İstanbul Bakırköy'deki bir eczaneye girerek kasadaki bozuk paraları çaldığı iddia edilen sanığa, ''hırsızlık'' ve ''konut dokunulmazlığını ihlal'' suçlarından 4 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Bakırköy 45. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Cihan T. ve müşteki Özhan Elmas katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan Cihan T, eczaneye hırsızlık amacıyla girmediğini belirterek, ''Sokakta geziyordum. Karnım ağrıyordu, böbrek rahatsızlığım var. Eczanenin kapısını açık görünce içeriye girdim. İçeriye girince korktum çünkü daha önce oraya girildiğini farkettim ve çıktım. Bundan dolayı parmak izim kalmış olabilir. Sadece içeriye girdim, baktım ve çıktım. Ben hırsızlık yapmadım'' dedi.

Duruşmada söz verilen müşteki Özhan Elmas da 24 Eylül 2014'te sabah çalışanların eczaneye gittiklerini ve kapının yarı açık olduğunu gördüklerinde kendisine haber verdiklerini söyledi.

Elmas, eczaneye gittiğinde yazar kasanın çekmecesinin olmadığını gördüğünü anlatarak, ''Yazar kasada, cüzi miktarda bozuk para vardı. Başka herhangi birşey alınmamıştır. Kapı açık olarak bırakıldığından insanlarda eczaneye girip zarar vermemiş. Herhangi bir ağır zararımız olmadığı için şikayetçi değilim. Zararım da duruşmaya gelmeden önce karşılanmıştır. Çok bir zararım da söz konusu değildir'' diye konuştu.

Hakim Hasan Gülver, "suçun işleniş biçimi, sanığın amacı, kastın yoğunluğu ve zarar ile tehlikenin boyutu" nedeniyle sanık Cihan T.'nin 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Zararın sanık tarafından karşılanmış olması ve sanığın duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezasının 3 yıl 1 ay 15 güne indirilmesine hükmeden Hakim Gülver, sanığı ''konut dokunulmazlığını ihlal'' suçundan da 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler