YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boynuna saplanan 6 metrelik demir ameliyatla çıkarıldı
Boynuna saplanan 6 metrelik demir ameliyatla çıkarıldı
03 Ekim 2015 16:40
Sivas'ta inceleme yaptığı inşaat alanında Takki Akkuş’un (68) boynuna 6 metrelik demir saplandı. Boynuna saplanan ve hiçbir hayati tehlikeye neden olmayan demir ameliyatla çıkarıldı.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde yapımı süren idari binayı incelemek üzere bölgeye giden müteahhit firma yetkilisi Takki Akkuş (68), işçilerin sularının kesildiğinin söylenmesi üzerine inşaat alanına girdi.

Bu sırada inşaat asansörüyle yukarı çekilen 6 metre uzunluğunda 8 milimetre genişliğindeki inşaat demiri, Akkuş'un üzerine düştü. Akkuş'un kafasının arkasına saplanan demir boyun bölgesinden çıktı.

Demirin saplanmasının ardından bilinci yerinde olan Akkuş, demirin bir kısmını demir kesme makasıyla işçilere kestirdi. Daha sonra boynuna saplı olan demir ile birlikte Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından Akkuş ameliyata alındı.

3 saat süren ameliyatın ardından Akkuş’un kafasından giren ve boynunda çıkan inşaat demiri bulunduğu yerden çıkarıldı. Ameliyattan sonra kendine gelen Akkuş’un, Kulak Burun Boğaz servisinde tedavisi ise sürüyor.

Yaşadığı olayı anlatan Akkuş, "İnşaata gittim. İşçiler duvar örüyordu su kesildi dediler. Sular sağlık ocağının oradaydı gidiyim bir bakıyım dedim. Bodruma indim daha sonra yukarı çıktım. Ne olduysa o anda oldu. Bir anda şimşek çakar gibi 6 metrelik demir geldi. Boynumdan girdi önden çıktı. Ondan sonra işçilere demiri kesin dedim. Hastaneye geldim ilk andan fark ettim bir şey olmadığını işçiler benden daha fazla telaş oldu” dedi.

Akkuş, "Görülmemiş bir olay biz kendimiz yerleştirseydik böyle yerleştiremezdik. Damarlar arasından geçmiş her yerden geçmiş hiçbir şeye zarar vermemiş” diye konuştu. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler