YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böylesi ancak Türkiye'de olur!
Böylesi ancak Türkiye'de olur!
06 Haziran 2010 17:08
Sınav salonunda tek öğrenci, 2 gözetmen.

Ailesi bir süre önce Adana'dan Malatya'nın Darende ilçesine taşınan öğrenci, ilköğretim 7. sınıfların katıldığı Seviye Belirleme Sınavına (SBS), kendisi için açılan salonda iki gözetmen eşliğinde girdi.

Elde edinilen bilgilere göre, öğrenci Hakkı Kayacı, ailesinin sınav takviminin işlemesinin ardından Adana'dan Darende'ye taşınması nedeniyle sınava, Darende Lisesi'nde açılan yedek salonda tek başına girdi. Kayacı'ya sınav süresince iki gözetmen eşlik etti.

Gözetmenler eşliğinde tek başına sınavı tamamlayan Kayacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, böyle bir uygulama beklemediği için ilk başta heyecanlandığını ve şaşırdığını ifade ederek, bu heyecanı üzerinden çabuk atarak soruları cevaplandırdığını belirtti.

Sınavının çok iyi geçtiğini ve gözetmenlerin de kendisini olumlu yönde motive etmeye çalıştığını dile getiren Kayacı, şöyle dedi:

''Benim heyecanlandığımı görünce, gözetmenler benimle ilgilendiler. Hatta, 'bak milli eğitim sadece sana koskoca bir salon ve iki gözetmen tahsis etti, özel olduğunu bil' şeklinde espri yaparak bana yardımcı olmaya çalıştılar. Sınavım iyi geçti. Başarılı bir sonuç bekliyorum.''

Öğrencinin annesi Gülseren Kayacı da, yaşadıkları maddi zorluklar nedeniyle ani bir kararla Darende'ye yerleştiklerini, Çukurkaya köyünde oturduklarını, Hakkı'nın taşımalı eğitimle ilçeye gelerek eğitimini sürdürdüğünü anlattı.

Anne Kayacı, ''Durumumun el vermediği için, Adana'ya sınav için götüremedik. Sınava burada girdi. Salonda tek başına sınava girmesi bana da garip geldi. Ama, zeki ve çalışkan bir çocuk olan oğlumun sınavının iyi geçmesi beni mutlu etti'' diye konuştu. AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler