YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boşanmak yerine öldürtmeyi seçti
Boşanmak yerine öldürtmeyi seçti
01 Temmuz 2010 17:48
Dostuyla beraber korkunç bir plan yapan kadın yasak aşkın önünde engel olarak gördüğü kocasını öldürtmek için kiralık katil tuttu. Neyseki amaçlarına ulaşamadan yakayı ele verdiler

Adana'da kocasını öldürmek için 100 bin lira karşılığında tetikçi kiraladığı iddia edilen kadın ile dostu gözaltına alındı. Bir ihbar sonucu yakalanan tetikçiler ile kadın ve dostu adliyeye sevk edildi. 
 

H.K. ile evli olan G.K. (39) uzun bir süredir A.Ş. (45) ile dost hayatı yaşıyordu. Yasak aşk yaşayan H.K. ile A.Ş. önlerinde engel olarak gördükleri H.K'yi ortadan kaldırmaya karar verdi. 
 

Kaçak sevgililer,  H.K.'yi öldürtmek için cinayet ve adam yaralamaktan sabıkası bulunan B.Z. (36) ve yeğeni R.T. (26) ile 100 bin lira karşılığında anlaştı.  
 

2 bin lira kapora alan tetikçiler, 5 ay boyunca takip ettikleri H.K'yı otomobilinin içinde silahla yaraladı. Zanlılar 24 Haziran günü de H.K'nin evi zannederek başka bir vatandaşın evini kurşunladı. 
 

Tetikçiler, H.K.'yi öldürmek için son hamleye hazırlanırken, polise telefonla yapılan bir ihbar, cinayeti önledi. Polisi arayan kişi, 100 bin lira karşılığında tetikçilik yapmak için tutulan R.T. ile dayısı B.Z'nin  1 gün sonra H.K.'yi öldüreceğini ve bu iki zanlının arasında geçen konuşmanın ses kaydının elinde olduğunu söyledi. İhbar üzerine harekete geçen polis, R.T. ile B.Z'yi gözaltına aldı. 
 

B.Z., suçlamaları kabul etmeyerek silahla yaralama olaylarıyla ilgisi olmadığını öne sürdü. G.K. ile dost hayatı yaşayan A.Ş.'nin 100 bin lira karşılığında H.K.'yi öldürmesini istediğini anlatan R.T. ise, bu iş için 2 bin lira aldığını ve öldüreceği kişiyi 5 ay takip etmesine karşın öldürmediğini söyledi. R.T, mağdurun silahla yaralanması olayıyla ilgili suçlamaları da kabul etti.  
 

Olayla ilgili gözaltına alınan A.Ş. ve G.K. ile birlikte 2 zanlı işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler