YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boşanacağı adliye bahçesinde intihar etti
Boşanacağı adliye bahçesinde intihar etti
26 Ocak 2015 01:52
Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir kadın, boşanma davasının görüleceği günden bir gün önce, davanın görüleceği adliye binanın bahçesindeki çardakta kendisini asarak intihar etti.

Edinilen bilgilere göre, Mahmudiye mahallesinde ikamet eden 41 yaşındaki Şengül A., eşi ile yaşadığı şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldı. Boşanma davasının görüleceği güne bir gün kala bunalıma giren kadın, saat 22,00 sıralarında davanın görüleceği İnegöl Adalet Sarayı önüne geldi. Adliye binası bahçesindeki çardakta bir süre oturan 3 çocuk annesi, daha sonra yanında bulunan ipin bir ucunu çardağın tavanındaki ağaca, düğümlediği ucunu ise boynuna asarak intihar etti.

Biri askerde olmak üzere üç çocuk annesi kadın olay yerinde hayatını kaybederken, genç kadının cesedi, bir süre önce görüştüğü kızı R.A. tarafından bulundu. Genç kızın çığlıkları üzerine Adliye binası önünden geçen iki genç, kızın haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansında görevli sağlık ekibi ile birlikte intihar olayının gerçekleştiği çardak bölümünde giderek kadının cesedini ipten kurtararak indirdi. Sağlık ekibi hemen müdahale etti ancak genç kadının hayatını kaybettiği tespit edildi.

Olay yerine gelen emniyet ekipleri, annesinin başında ağlayıp sinir krizi geçiren genç kızı sakinleştirmeye çalıştı. Olaydan kısa bir süre sonra olayın olduğu adliye binasına gelen genç kadının eşi G.A.’da olayın şokunu yaşadı. Boşanmanın eşiğine geldiği eşinin intiharı ile yıkılan G.A., adliye binası önünde neden güvenlikçi olmadığına, genç kadının nasıl gelip burada intihar edebildiğine tepki gösterdi.

Genç kadının cenazesi, olay yeri inceleme ve savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumuna gönderildi. İnegöl Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler