YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boş mezara dua
Madencilerden Engin Düzcük'ün eşi Hayriye Düzcük'ün feryadı ise yürekleri dağladı.
Boş mezara dua
07 Haziran 2010 / 18:40 Güncelleme: 07 Haziran 2010 / 19:18

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesi'nde 21 gün önce meydana gelen grizu faciasında madende kalan 2 işçiye hala ulaşılamıyor.  

Eşinin cenazesinin çıkarıldığının kendisine bildirilmesi üzerine cenazeyi alıp gömdüklerini ifade eden Engin Düzcük'ün eşi Hayriye Düzcük, eşi yerine madencilerden Erdem Alkin'i defnettiklerini öğrenince yeni bir acıyı yaşadığını anlattı. Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova Beldesi Sarıkum Mahallesi'nde yaşayan Engin Düzcük'ün iki çocuğu olduğunu ifade eden baba Şükrü Düzcük ise Başbakan'ın 'Kader' lafına, "Madencinin kaderi bu" diye destek verdi. 
 

ÖLÜMÜ BİLE ÖZLEDİM 
Eşinin cenazesine razı olduklarını dile getiren Hayriye Düzcük, her sabah uyandığında telefonun başında beklediğini ancak hala bir haber gelmediğini söyledi.  "Eşimin kemiklerini bulsak, ölüsünü bulmuşuz gibi sevineceğiz. İnşallah eşimin cenazesi bulunur. En azından bir mezarı olur. İnsan dayanamıyor, çocuklarım babalarını soruyor ama anlatmaya dilim varmıyor. Cenazelerin bulunamaması çok acı, bu ölümden de betermiş. Her gün telefon gelecek, bulunacak ümidiyle yatağımdan kalkıyorum. Ocaktan çıkartılan 28 maden işçisi huzur içinde yatıyor, bizimkiler de yatsın istiyorum. Bize 'arıyoruz' diyorlar, tek derdim var bulunsun, onu mezarına yerleştireyim.'' 

Baba Şükrü Düzcük de boş mezarda idua ederek oğlunu bekliyor.
İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler