YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boş arazideki cesedin sırrı çözüldü
Boş arazideki cesedin sırrı çözüldü
27 Kasım 2011 10:12
Başına sert bir cisimle vurulduktan sonra öldürüldüğü berlirlenen gencin zanlıları gözaltına alındı.

Konya'da başına sert bir cisimle vurulduktan sonra boğularak öldürülen ve çıplak halde boş araziye cesedi atılan gencin katil zanlısı olarak 1'i çocuk 5 kadın gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 22 Temmuz'da merkez Meram ilçesi Uluırmak Ali Hoca Mahallesi Maraş Caddesi'ndeki boş arazide Yakup Kamacihan'ın (26) çıplak halde cesedinin bulunması üzerine soruşturma başlattı.

Çeşitli suçlardan poliste kaydı bulunan ve başına sert bir cisimle vurulduktan sonra boğularak öldürüldüğü belirlenen Kamacihan'ın katil ya da katil zanlılarına ulaşmak için polis, bütün delilleri en ince ayrıntısına kadar inceledi.

Kamacihan'ın en son Hacı Fettah Mahallesi'nde oturan ve olaydan sonra evlerini satarak başka bir ile taşınan Muazzez K. (54), kızı Gülcan K. (21), Belkıs N. (24), Mürüvvet K. (25) ve M.K. (14) adlı kız çocuğuyla görüştüğünü belirledi.

Ekipler, söz konusu kişileri tanık olarak ifadesini aldıktan sonra bıraktı. Ancak cinayet dedektifleri Yakup Kamacihan cinayetiyle ilgili tüm şüpheler üzerinde toplanılan kadınları takip etmeyi bırakmadı.

Hep beraber yenilen tatlının ardından cinayet gerçekleşmiş

Yapılan inceleme ve çalışmaların ardından Ankara'da gözaltına alınan Muazzez K, Gülcan K, Belkıs N, Mürüvvet K, ve M,K, bu sefer poliste farklı ifade verdi. 

Yapılan sorgulamada, hep beraber tatlı yedikten sonra Muazzez K'nın zaman zaman evlerinde kalan Kamacihan'a bir daha görüşmek istemediklerini ve evlerine gelmemesini istemesi üzerine tartışma ve küfürleşme yaşandığı öne sürüldü.

Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda Muazzez K'nın kafasına odun parçasıyla vurduğu Kamacihan'ı tülbentle boğduğu, daha sonra da genç adamın cesedini, kıyafetlerinde parmak izleri kalabileceği düşüncesiyle soyduktan sonra çıplak cesedi boş araziye attıkları ileri sürüldü.

Poliste basit yaralamadan kaydı bulunan Muazzez K'nın olayı örtbas etmek için çevresindekileri sürekli tehdit ettiği iddia edildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan 1'i çocuk 5 kadın zanlı, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler