YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Borç değil aşk intiharı mı?
Dersane borcu değil aşk intiharı şüphesi
Borç değil aşk intiharı mı?
05 Nisan 2010 / 16:53 Güncelleme: 05 Nisan 2010 / 18:08

Fethiye'de, dershane borcu nedeniyle intihar ettiği iddia edilen Soner Semih Sipahi'nin sevgilisinin ihaneti nedeniyle intihar ettiği ve bunu iki saat önce profiline yazdığı iddia edildi. Annesinin dershane borcunu ödeyemediği için cezaevine girdiği ve bu nedenle intihar ettiği iddia edilen Soner Semih Sipahi (18)'nin, facebook'ta paylaştığı iletileri intihar nedeni hakkında şüphe yarattı. Bir internet sayfasındaki profiline ölmeden iki saat önce yazdığı notunda Sipahi, Yeliz D. takma adlı sevgilisine kendisini aldattığı için sitem ediyor.

Sipahi'nin 2 Nisan Cuma günü intihar etmeden iki saat önce yani saat 20.30'da sayfasına "Yalan oldu yaşanan onca şey... Ecelle kalktım sabah uykumdan... Lanet olsun kiii... İhanetini bir türlü unutamıyorumm... Zalimsinn..." şeklinde ileti yazdığı görüldü. Büyük harf olarak yazılan kelime baş harfleri bir araya getirildiğinde Yeliz  isminin ortaya çıktığı mesajda Sipahi, sevgilisinin kendisini aldattığını belirtiyor. İletiye gelen yorumlarda ise Sipahi'nin
Yeliz takma isimli bir kızla aşk yaşadığı ve ayrıldıkları ortaya çıkıyor. Soner Semih Sipahi yine aynı sayfada saat 20:24'te yazdığı iletisinde "Yalan oldun kızım sende benim gibi" dediği de görüldü.

DERSHANE İDDİALARA YANIT VERDİ
Konuya taraf olan Fethiye Çözüm Dershanesi sahibi Özay Yılmaz, kendilerinin dershaneyi 2009 yılı Haziran ayında satın aldıklarını belirtirken geçmiş borçlanmalar hakkında bilgisinin olmadığını açıkladı. Yılmaz, Soner Semih Sipahi'nin de kendi dönemlerinde dershaneye gitmediğini ama kardeşlerinin 2 yıl önce Çözüm Dershanesinde öğrenci olduklarını söyledi. Yılmaz, "Konuyla ilgili çok kişi aradı. Ama biz dershaneyi satın alalı 1 yıl bile olmadı. Ama şunu biliyorum ki intihar eden genç Soner Semih Sipahi dershanemize hiç kayıt yaptırmamış. Sadece 2 kardeşi 2007-2008 döneminde dershaneye kayıt olmuş. Borçlanmalar da 2 yıl öncesinin borçları. Konu önceki yönetimin avukatları tarafından takip ediliyor. Bizimle hiçbir alakası yoktur. Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduk" dedi.
 

Fethiye'nin Çatalarık Mahallesi'nde dün saat 22.30 sıralarında meydana gelen olayda Soner Semih Sipahi (18), kendini evlerinin çardağına asarak intihar etmişti. İntiharın Soner Semih Sipahi'nin dershane borcu nedeniyle hapse giren annesini kurtaramadığı için gerçekleştiği öğrenilmişti. İHA

"Dayı"dan suç duyurusu  TIKLAYIN
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler