YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bomba yüklü araç böyle patlatıldı
Şırnak'ın Silopi İlçesi'de şüphelenilen bir aracın bomba yüklü olduğu ortaya çıktı. Güvenlik güçleri bölgede önlem alırken, bombalı araç ekipler tarafından patlatıldı. Patlamanın etkisiyle bir jandarma er ile bir sivil yaralandı.
Bomba yüklü araç böyle patlatıldı
15 Ağustos 2015 / 18:45 Güncelleme: 15 Ağustos 2015 / 18:53

Silopi'nin Başverimli Beldesi'ne 1 kilometre uzaklıktaki Habur Sınır Kapısı'na açılan yolun kenarında park halinde ve plakasız bir otomobil olduğunu görenler, yanına giderek inceledi.

Camı kırık otomobilin arka bagaj kısmından içeri bakanlar bagajda piknik tüplerine bağlı kablo düzeneklerini görünce araca kimsenin yanaşmaması için karayolunu araç lastikleri kapatıp durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

Otomobilin bulunduğu yere zırhlı araçlarla gelen polis ekipleri yaptıkları ilk incelemede araçta bomba olduğunu tespit etti. Karayolunu trafiğe kapatan polis ekipleri bomba imha ekiplerini çağırdı. Bomba yüklü araç, ekipler tarafından patlatıldı. Olayda patlamanın etkisiyle bir Jandarma Er ile bir sivil vatandaşın, hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı ve patlama sonucu, karakolun ön kısmında maddi hasar meydana geldiği kaydedildi.resized_24a19-c82b1.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler