YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bomba ihbarı acil iniş yaptırdı
Bomba ihbarı acil iniş yaptırdı
07 Haziran 2015 21:12
THY'nin Ankara-İstanbul uçağı, bir yolcunun üzerinde bomba bulunduğunu söylemesi üzerine Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

THY'nin Ankara'dan İstanbul'a hareket eden uçağında kimliği belirlenemeyen bir kişinin üzerinde bomba olduğunu bildirmesi üzerine uçak Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. Uçağın çevresinde güvenlik önlemleri alındı.

Bölgeye itfaiye, polis, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri sevk edildi.

Özel harekat polislerinin bir süre ikna etmek girişimde bulunduğu yolcu operasyonla etkisiz hale getirildi.

Gözaltına alınan şüpheli emniyete götürüldü.

Yolcular tahliye edildi

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, olaya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şu an itibarıyla uçaktaki bütün yolcularımız sağlıklı bir şekilde tahliye edildi. Şüpheli şahıs ele geçirildi. Sorgusu devam edecek. Henüz daha elimizde çok net bilgiler yok" dedi.

Bir gazetecinin, "Şüpheliyi Terörle Mücadele'ye mi gönderdiniz?" sorusuna Altınok, "Şu anda Özel Harekat ekiplerimiz şüpheli şahsı aldı. Bizim Terörle Mücadele Şubesi'ndeki arkadaşlarımıza teslim etti. Onlar incelemesini yapacaklar. Daha sonra açıklama yapacağız" yanıtını verdi. 

Altınok, "Şüphelinin üzerinden bir şey çıktı mı?" sorusunu, "Herhangi bir şey çıkmadı. Şu anda daha konuşmadık" diye yanıtladı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler