YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bolu Dağı geçişi ulaşıma açıldı
Bolu Dağı geçişi ulaşıma açıldı
07 Ocak 2015 21:21
D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde çığ düşen alan temizlenerek yol yeniden ulaşıma açıldı.

Bölgede incelemede bulunan Düzce Valisi Ali İhsan Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle tüm ilgili ekiplerin görev başında olduğunu belirtti.

"Ekiplerimiz var güçleri ile trafik akışını sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar" diyen Su, şöyle konuştu:

"Yolda zincirsiz araçlara müsade etmiyoruz. Yolda kalan araçlara da Türk Kızılayımız ve AFAD müdürlüğümüzce sıcak çorba, çay ve kumanya ikramı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın rahatını sağlamak için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz."

Öte yandan, karayolunun Bolu Dağı kesiminde Karanlıkdere mevkisinde çığ düşen alanda kar temizleme çalışması tamamlandı. Uzun bir süre kapalı kalan D-100 karayolunun Ankara istikameti, yeniden ulaşıma açıldı.

Bölgede, TEM otoyolunda tırların, D-100 karayolunun Bolu Dağı mevkisinde ise küçük araçların zincirsiz geçişlerine izin verilmiyor.-

Bilecik-Kütahya karayolu ulaşıma açıldı

Kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Bilecik-Kütahya karayolu, ulaşıma açıldı.

Eetkili kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan Bilecik-Kütahya karayolu, ekiplerin çalışmasının ardından açıldı. Karayolunda büyük araçlar, belli noktalarda bekletilerek geçişlerine izin verilmiyor.  

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda, Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Trafik ekipleri de yol durumu hakkında sürücüleri bilgilendiriyor.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler