YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bölge halkının PKK isyanı
HDP, bak dağdaki adamların Varto'yu da ateşe verdi... Doğu ve Güneydoğu'da sivillere de saldıran hainler, Türk ordusundan gereken cevabı aldı. Bölge halkı da, teröristlere isyan etti
Bölge halkının PKK isyanı
18 Ağustos 2015 / 08:14 Güncelleme: 18 Ağustos 2015 / 08:19

Halk düşmanları Üst aklın beslediği terör örgütü PKK bu kez Varto'da ortaya çıktı. Muş'un Varto ilçesindeki hain plan, güvenlik görevlileri tarafından engellendi. Varto'da önceki gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak dün sabah 05.00 itibarıyla kaldırıldı. Gün ışıdığında terör örgütünün eylemlerinin boyutu da ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin ilçe merkezinde gasbettikleri İl Özel İdaresine ait iş makinesiyle ilçe girişi ve mahalle aralarındaki 15 farklı noktaya hendek açıp patlayıcı yerleştirdikleri belirlendi.

'HAİNLER BİZİ TEMSİL EDEMEZ'

Hainlerin köylerdeki vatandaşları ilçe merkezine getirerek canlı kalkan olarak kullandığı tespit edildi. Teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün yaşanan ve geç saatlere kadar devam eden çatışmalarda 6 terörist öldürüldü. 1 teröristin sağ yakalandığı operasyonlar sırasında, kaçan örgüt mensuplarının beraberlerinde 2 teröristin cesedini götürdükleri tespit edildi.

Operasyonların başarıyla sonuçlanmasının ardından açılan güvenlik güçleri hendekleri kapattı. Bu sırada farklı noktalara yerleştirilen 120 kilogramlık patlayıcı ile tuzaklanmış 2 tüpü etkisiz hale getirdi. Otomobilde yapılan aramada da 15 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 5 roket başlığı, 5 roket fünyesi, çeşitli silahlara ait 5 bin fişek ele geçiren güvenlik güçleri, çatışmaların yaşandığı bölgede ise 4 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bir roketatar ve roket başlığı buldu.

Yaşanan çatışmalar nedeniyle birçok ev ve iş yerinde hasar meydana geldiği ilçede, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla günlük hayat normale döndü. Esnaf, HDP'nin dağ kadrosunda yer alan eşkıyalara tepki gösterdi. Bölge halkı, "PKK'nın hainleri, bizi temsil edemez" diye haykırdı. PKK'nın sözde gençlik yapılanması YDG-H üyesi bir şahıs yakalandı. Araçta 9 Kaleşnikof, 5 RPG-7 Roketatar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

PKK, VARTO'DAN KAÇTI

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Varto'da yaşananlara ilgili konuştu. Büyükersoy, "İlçemizde hayat normal seyrine dönmüştür. Biz ülkemizin her köşesinin olduğu gibi Varto'nun da huzurlu ve güvenli olmasını arzu etmekteyiz" dedi.

EŞ BAŞKANLARA BASKIN

Terör örgütü PKK dün yine sahneye çıktı. İşte Genelkurmay tarafından açıklanan saldırılar:

Diyarbakır: Topçular Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.

Bingöl: Teröristler, TRT'nin verici istasyonuna saldırıda bulundu.

Van: HDP'nin savunduğu teröristler Muradiye ilçesinde askerlik şubesi binası ve lojmana uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Hakkari: Hakkari Belediyesi eş başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi'nin aralarında bulunduğu bazı kişilerin evlerinde arama yapıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler