YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğazını delerek hayatını kurtardı!
Boğazını delerek hayatını kurtardı!
23 Nisan 2013 16:03
Akyazı ilçesinde dün meydana gelen trafik kazasında yaralanan motor sürücüsü, yoldan geçen bir kadın doktor sayesinde kurtarıldı. Kaza sonrası dili boğazına kaçan Behçet Çelik, doktor Bircan Yaralı’nın müdahalesiyle hayata döndü.

Kazada, motosiklet sürücüsü Behçet Çelik ağır şekilde yaralandı.

Kazayı gören vatandaşlarla birlikte olay yerine gelen Akyazı 2 Nolu Aile Sağlığı doktorlarından Bircan Yarıcı, “Çekilin ben doktorum” diyerek motosiklet sürücüsüne ilk müdahaleyi 112 ambulansı gelmeden yaptı.

Sürücünün kaza sonrasında dilinin boğazına kaçtığını ve nefes alamadığını saptayan doktor Yarıcı, önce dili çıkarmak için kaşık bulunmasını istedi kaşık gelmeyince ve hastanın hayati fonksiyonlarının giderek durduğunu görünce çareyi yaralı Çelik’in boğazını delmekte buldu.

Boğazının delinmesinin ardından yeniden nefes almaya başlayan Çelik, 112 ambulansına götürüldü. Doktor Bircan Yarıcı, gelen 112 Sağlık ekibine yaptığı müdahaleyi anlattı.

 

İHA

16:02
 // Pratikman
Buna benzer bir olayı daha önce bir belgeselde görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam, çocuğun nefes borusuna kaçan bir cisim nedeni ile annesi tarafından son anda pratik bir zeka ile, pilot kalemin içindeki mürekkepli bölümü çıkarıp, çocuğun gırtlağına batırmış ve çocuk yeniden yardım gelene kadar nefes almaya başlamıştı. Bu vesile ile çocuk kurtulmuştu....
23 Nisan 2013 16:02
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler