YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğaziçi Köprüsü'nde aracını bırakarak panik oluşturan sürücüye ne oldu?
Boğaziçi Köprüsü'nde aracını bırakarak panik oluşturan sürücüye ne oldu?
16 Mart 2016 11:59
Yakıtı bittiği için aracını Boğaziçi Köprüsü'nde terk eden ve İstanbul'da büyük panik oluşturan sürücü hakkında işlem yapıldı. Sürücü Kenan A.'nın bu suçunun cezası ise 3 yıla kadar hapis.

Boğaziçi Köprüsü'nde bıraktığı aracı şüpheli görülerek köprünün çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasına sebep olan sürücü 50 yaşındaki Kenan A., dün Arnavutköy Polis Merkezi'ne götürülmüştü.

İstanbul'da büyük paniğe neden olan sürücü  Kenan A. hakkında "Genel güvenliği tehlikeye düşürmekten" suçundan ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kadıköy'de seyyar satıcılık yaptığı öğrenilen Kenan A.'nın köprü çıkışında yakıtı bittiği için terk ettiği 59 ZZ 897 plakalı otomobil şüpheli görülerek, bomba imha uzmanlarınca incelenmiş, incelemede herhangi bir bulguya rastlanılmamıştı.

6 AYDAN 3 YILA KADAR HAPİS 

'Genel güvenliği tehlikeye düşürmek' suçu TCK'nın 170. maddesinde düzenlenmiş.Buna göre; “Kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda davranan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler