YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğaz'dan atladı, kaptan kurtardı
Boğaz'dan atladı, kaptan kurtardı
02 Ağustos 2010 19:40
Boğaziçi Köprüsü'nden atlayan genç, tur teknesi tarafından kurtarıldı

Bindiği ticari taksiyle Boğaziçi Köprüsü üzerine gelerek köprüden atlayan 22 yaşındaki genç, tur teknesindeki yolcular tarafından kurtarıldı. Tekneye alınan genç yaklaşık 20 dakika sonra olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tekne kaptanı Ayhan Şahin, yaralıyı denizden kendisinin kurtardığını ancak gemiye alacağı sırada yaralının "beni kurtarmayın" dediğini söyledi.
      

Boğaziçi Köprüsü yine bir intihar girişimine sahne oldu. Tanju Özer isimli 22 yaşındaki genç, ticari taksiye binerek Boğaziçi Köprüsü'nün orta kısmına kadar geldi. Burada taksiden inen Özer köprü korkuluklarını aşarak kendini boğazın sularına bıraktı. Denize çakıldıktan sonra hayatta kalan Özer, Boğaz turu yapan "Şahin" isimli bir teknenin mürettebatı tarafından kurtarıldı. Tekneye alınan Özer'e ilk müdahale yolcular tarafından yapıldı.
      

Olayın polise bildirilmesinin ardından sağlık ekiplerine haber verilerek ambulans istendi. Ortaköy'deki motor teknesi iskelesine yanaşan teknede sağlık ekiplerinin gelmesini bekleyen Özer'e yaklaşık 20 dakika sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. İlk müdahalenin ardından ambulansa alınan yaralı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre köprünün korkuluklarına gelen Özer'in aniden kendini aşağıya attığı ve denize düştükten sonra bir süre yüzdüğünü ve kurtarılmayı beklediğini anlattı. Olay yerinden geçen bir teknenin denizdeki bulunan yaralıyı fark etmediğini de belirten görgü tanığı ikinci teknenin yaralıyı fark ederek tekneye aldığını dile getirdi.
     

Tekne kaptanı Ayhan Şahin, yaralıyı denizden kendisinin kurtardığını ancak gemiye alacağı sırada yaralının "beni kurtarmayın" dediğini anlattı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler