YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğaz'da vapurla kargo gemisi çarpıştı
Boğaz'da vapurla kargo gemisi çarpıştı
18 Aralık 2014 23:45
Harem-Sirkeci seferini yapan bir arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan bir kargo gemisine çarptı.

Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan "Sultanahmet" adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan bir kargo gemisine çarptı.
 
Olayda 1 yolcu hafif şekilde yaralandı. Vapurun üst güvertesinde hasar meydana geldi. İDO: "Her iki gemide de herhangi bir su alma durumu yaşanmamış, Sultanahmet gemisi güvenli bir şekilde karaya yanaşarak yolcu ve araçlarını Sirkeci İskelesi'nde tahliye etmiştir."

Kaza saat 19.30 sıralarında meydana geldi. İDO'nun açıklamasına göre, Harem-Sirkeci seferini yapmakta olan "Sultanahmet" adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan "Tanais Dream" adlı 168 metre uzunluğundaki kargo gemisine hafif şekilde temas etti. Sürtünme sonucunda "Sultanahmet" gemisinin üst güvertesinde hasar meydana geldi; camlar kırıldı. 1 yolcu da elinden hafifçe yaralandı.

Kaza sırasında arabalı vapurun tamamen dolu olduğu, gemide çok sayıda araç bulunduğu öğrenildi.
İDO açıklamasında, "Her iki gemide de herhangi bir su alma durumu yaşanmamış, Sultanahmet gemisi güvenli bir şekilde karaya yanaşarak yolcu ve araçlarını Sirkeci İskelesi'nde tahliye etmiştir" denildi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler