YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boğaz''da kereste avı
Boğaz''da kereste avı
29 Ekim 2010 17:06
Deniz kenarlarında kereste avına çıkan vatandaşlar traktörlere yükledikleri ürünleri evlerine götürülyor

Marmara Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na giren bir gemiden  şiddetli fırtına sebebiyle denize düşen yüzlerce kereste sahile vurdu.

Her biri 5 metreye ulaşan 10x10 ebadındaki kerestelerin sahile vurduğu duyan diğer köylüler de bölgeye akın edince ortalık adeta bayram yerine döndü.

Sahillerde kereste avına çıkan köylüler buldukları 5 metrelik kalasları traktörlere koyarak evlerine götürdü. Marmara denizi girişinde fırtınaya yakalanan bir geminin yükünün kayması sonucu denize düştüğü öğrenilen balyalar halindeki kerestelerin deniz içinde dağılması sonucu boğazın adeta kereste tarlası haline gelmesi herkesi şaşkına çevirdi.

Çanakkale Deniz Trafik Hizmetleri Merkezi de deniz içinde başıboş halde dolaşan keresteler sebebiyle gemi kaptanlarını dikkatli olmaları konusunda- telsiz kalalı ile uyardı.

Bu arada Lapseki Jandarma ekipleri de   denizden toplanan kerestelerin yüklendiği bir traktörü İlçe Jandarma Karakol binasının önüne çekerek bağladı. Jandarma yetkilileri, kendilerine talimat gelmesi halinde keresteleri vatandaşlara geri vereceklerini ifade etti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler