YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'u yağışlar vurdu
Bodrum'u yağışlar vurdu
29 Aralık 2012 12:35
Bodrum'a bağlı Turgutreis Belde Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, beldelerinde etkili olan ve yaklaşık 1 saat yağan yağmurun çok etkili olduğunu, 10 civarında ev ve iş yerinin su altında kaldığını söyledi.

 

Bodrum'da dün gece etkili olan sağanak nedeniyle ev ve iş yerleri ile 5 yıldızlı bir otelin zemin katları su altında kaldı.
 
Belediye ekipleri, ev ve iş yerlerinden suyun tahliye edilmesi ve yollarda biriken çamurun temizlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki yollarda parke taşların yerinden çıkarak sahil kenarına sürüklendiği, bir lisenin bahçe duvarının çöktüğü, bazı telefon ve elektrik direklerinin devrildiği görüldü. 
 
Bölgede yapılan çalışmaları inceleyen Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, daha önce beldede böyle bir felaketin yaşanmadığını belirtti. 
 
Can kaybı olmadığı için çok şanslı olduklarını anlatan Dinçberk, ''Can kaybı olmadığına şükrediyoruz. Gerçekten çok yoğun bir sel baskınıydı. Mahallelere gitmekte zorlandım. Kendi aracımla bile giremedim. Yoğun bir yağmurdu'' dedi. 
 
İlçenin diğer belde belediyelerinden de destek istediklerini bildiren Dinçberk, ''Civar belediyelerimiz de bize destek verdi, kendilerine teşekkür ediyorum. Yaklaşık 1 saat yağmur yağdı ve çok etkili oldu. 10 civarında ev ve iş yeri su altında kaldı. Evlerdeki suyu tahliye etmeye çalışıyoruz. Bir yandan da ekiplerimiz enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Daha sonra da zarar tespit çalışmalarını yapacağız'' diye konuştu. 
 
Dinçberk, 61 yaşında olduğunu, ancak bugüne kadar Turgutreis'te böyle bir şey yaşamadığını dile getirerek, vatandaşların bilinçlenmesi ve dereleri tıkanmaması gerektiğini söyledi. 
 
Bu arada Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, son 24 saatte ilçeye yaklaşık 50 kilogram yağış düştüğünü, yağışların 2 Ocak 2013 Çarşamba gününe kadar aralıklarla devam edeceğini bildirdi. 
 
 
AA
 
Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler