YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'u tatilciler bastı
Bodrum'u tatilciler bastı
18 Temmuz 2015 16:02
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon: "Bodrum'da biz böyle kalabalık sezonlara fırıncılarımız ve diğer esnafımızla alışığız. İlk defa Bodrum böyle bir yoğunluk yaşamıyor"

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçede bayram yoğunluğu nedeniyle marketlerde ekmek kalmadığı, suların kesik olduğu yönündeki haberlerin doğru olmadığını öne sürerek, "Bodrum'da biz böyle kalabalık sezonlara fırıncılarımız ve diğer esnafımızla alışığız. İlk defa Bodrum böyle bir yoğunluk yaşamıyor" dedi.

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Bodrum'da, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor. Özellikle yerli turistler, bayram tatilini fırsat bilerek aileleriyle ilçeye geldi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede yoğunluk nedeniyle marketlerde ekmek kalmadığı, suların kesik olduğu ve vatandaşların güçlük yaşadığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını savundu. 

Bodrum'da fırıncılar ve diğer esnafın kalabalık sezonlara alışık olduğunu dile getiren Kocadon, şöyle konuştu:

"İlk defa Bodrum böyle bir yoğunluk yaşamıyor. Bodrum geçen bayramlarda 1 milyon 600 bin kişiye hizmet etmiş bir yer. Herkesi konaklatmış, herkese yemeğini yedirmiş, dinlendirmiş, eğlendirmiş ve kendi şehrine geri göndermiş bir yer. Bodrum'da ekmek ve su sıkıntısı olamaz."

"Turist sayısı beklentinin altında"

Kocadon, Bodrum'da turist sayısının beklentilerin altında kaldığını öne sürdü. İlçede 1 milyonun üzerinde turist bulunduğunu belirten Kocadon, "Bu istediğimiz rakam değil. Şu anda 1 milyon 200 bin civarında seyrediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda 1 milyon 600 bin kişiyi gördük" diye konuştu.

Kocadon, hem asayiş hem de belediye hizmetleri açısından yaşanan bir sıkıntının olmadığını iddia etti. 

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise Bodrum'un yoğun tempoya alışık bir tatil merkezi olduğunu söyledi. 

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez ise Bodrum esnafının Ramazan Bayramı tatilini beklediğini anlatarak, "Bayramda iyi bir hareket bekliyorduk. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Başeğmez, "Bütün hazırlığımızı bayram üzerine yaptık. Bayramda yoğun olacağını biliyorduk. Vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırladığımıza inanıyorum" dedi.

Başeğmez, Bodrum'da restoranlarda yemeklerin pahalı olduğu yönündeki haberleri hatırlatarak, ilçede her keseye uygun işletme ve restoran bulunduğunu kaydetti. Gelen misafirlerden mutlaka menüye bakmalarını isteyen Başeğmez, "Biz esnaf odası olarak tüm üyelerimize tebligatlarımızı yaptık. Bu tür haberlere itibar etmesinler" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler