YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da şubat ayında deniz keyfi
Bodrum'da şubat ayında deniz keyfi
20 Şubat 2016 16:08
Hava sıcaklığının 23 derece ölçüldüğü Muğla'nın Bodrum ilçesinde, vatandaşlar şubat ayında deniz keyfi yaptı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahilde yürüyüş yaptı, denize girdi.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçede günün en yüksek hava sıcaklığı 23, deniz suyu sıcaklığı ise 16 derece ölçüldü.

Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, Kale, Cumhuriyet, Neyzen Tevfik caddeleri ile mendirek sahilinde yürüyüş yaptı, kafe ve restoranlarda oturarak zaman geçirdi. Bazı vatandaşlar ise Bodrum Kalesi önlerinde denize girerek sıcak havanın keyfini çıkardı.

Sıcak havada denize giren Efekan Koşmaz, serinlemek için denize girdiğini söyledi. Kendisine arkadaşlarının da katıldığını anlatan Koşmaz, "Çok güzel bir hava. Deniz biraz soğuk ama gayet keyifli" dedi.

Arkadaşlarıyla tatil için İzmir'den ilçeye geldiklerini anlatan Nil Budak da Bodrum'un bu kadar sıcak olduğunu tahmin etmediklerini belirterek, "Bilseydik kısa kollu kıyafetlerle gelirdik. Hava çok güzelmiş. Böyle olduğunu tahmin etmiyorduk. Hava mis gibi" diye konuştu.

Binlerce yıllık tarihi bulunan Bodrum Kalesi önlerinde denize girmenin kendilerine büyük keyif verdiğini belirten Caner Avcı ise "Çok güzel bir havada denize giriyoruz. Kale önünde denize girmek bir ayrıcalık" dedi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler