YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da şiddetli rüzgar
Bodrum'da şiddetli rüzgar
10 Şubat 2010 22:47
Muğla'nın Bodrum ilçesinde kuvvetli rüzgar etkili oluyor.

Fırtına uyarısı yapıldığı ilçede,  gün içerisinde saatteki hızı 40- 50 kilometre olan   rüzgarın, akşam saatlerinde hızı artmaya başladı.
 

Olumsuz hava şartları nedeni ile deniz ulaşımında aksamaların yaşandığı öğrenilirken,  2 yük gemisinin Karada ve Bodrum arasına demirledikleri görüldü.
 

Olumsuz hava şartlarına karşı meteorolojik yetkililerin yanı sıra yerel yönetimlerinde uyarıda bulundu. Fırtına ile birlikte zaman zaman yağış görülebileceği bildirildi. Öte yandan  vatandaşların ani sel, su baskını, taşkın ve heyelan ile  fırtınanın sebep olabileceği ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları istendi.
Zaman zaman  hızı 100 kilometreyi bulabilecek fırtına olabileceği konusunda uyarıda bulunulurken,   ilçede önceki gün batan bir teknenin kurtarılamadığı gözlendi.
 

Gümbet İskelesinde meydana gelen olayda  önceki gün şiddetli rüzgarın etkisi ile oluşan dalgalarda iskeleye çarpan bir teknenin arka kısmı hasar görerek su alması sonucu batmıştı. Yaklaşık 20 metre boyunda  bir  tur teknesi olduğu öğrenilen teknenin batık halde  kaldığı   görüldü.  Bu arada kuvvetli rüzgar nedeni ile sahiller dalgalara teslim oldu. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler