YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da kuvvetli rüzgar ve sağanak etkili oluyor
Bodrum'da kuvvetli rüzgar ve sağanak etkili oluyor
30 Aralık 2014 22:13
Muğla'nın Bodrum'da etkisini arttırarak devam eden sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiliyor.

 

Kuvvetli rüzgar ve sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar su altında kaldı, bir deniz otobüsü bağlı bulunduğu yerden koparak karaya sürüklendi.

Yağışlar nedeniyle Bitez Atatürk Caddesi suyla doldu.

Dere Sokak'ta ise yağmurdan etkilenen vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Yolun karşısına geçmek isteyen yayalar da zaman zaman güçlük çekti. 

Deniz otobüsü sürüklendi

Kuvvetli rüzgar nedeniyle ilçeye bağlı İçmeler bölgesinde demirli bulunan özel bir şirkete ait 35 metre uzunluğunda, 116 yolcu kapasiteli deniz otobüsü, bağlı bulunduğu tonozdan koparak sürüklendi.

Bodrum Gemi Yanaşma İskelesine kadar sürüklenen ve limana çarpan deniz otobüsü, işletme yetkililerince başka bir feribota bağlanarak güçlükle kurtarıldı.

İşletme yetkilisi Hamit Günal, gazetecilere yaptığı açıklamada, deniz otobüsünün tonoza bağlı olduğu halde yerinden koptuğunu söyledi.

İlçede hava şartlarının çok kötü olduğunu ifade eden Günal, "Feribot tonozdan koparak sahile sürüklendi. Hava şartları çok kötü. Gece havanın daha kötü olmasını bekliyoruz. Bu yüzden feribotu buradan çekerek güvenli bölgeye taşıyacağız" dedi. 

Günal, deniz otobüsünde yaklaşık 100 bin avro değerinde maddi hasar meydana geldiğini belirtti.

Bir süre Bodrum Gemi Yanaşma İskelesinde demirli tutulan deniz otobüsü, daha sonra başka bir feribota bağlanarak güvenli bölgeye çekildi. 

 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler