YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da korkutan yangın! Kısa sürede büyüdü!
Bodrum'da korkutan yangın! Kısa sürede büyüdü!
29 Mayıs 2016 01:40
Bodrum'da, makilik alanda çıkan ve yerleşim yeri yakınlarına kadar ulaşan yangın, vatandaşlara panik yaşattı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, makilik alanda çıkan ve yerleşim yeri yakınlarına kadar ulaşan yangın, paniğe neden oldu.

İlçeye bağlı Turgutreis Mahallesi Yukarı İslamhaneleri mevkisinde, makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kuvvetli rüzgarın da etkisiyle kısa sürede geniş alana yayılan yangına, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Bodrum Orman İşletme Şefliği ekipleri müdahale etti.

Yangının bölgedeki yerleşim alanlarına yaklaşması üzerine, vatandaşlar bir süre panik yaşadı. Bölgeye gelen güvenlik güçleri, çevrede tedbir aldı.

KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Bölgede yaşayanlardan Fikret Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, küçük bir alanda başlayan yangının, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdüğünü söyledi.

Alevlerin evlere yaklaştığını ifade eden Aras, "İtfaiye gelene kadar yangın hızlı bir şekilde yayıldı. Evlere de çok yakınlaştı. Rüzgar ters estiği için yangın başka bir alana doğru devam ediyor. Gece olmasından dolayı hava araçları kullanılamadı" dedi.

3 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

Yerleşim yerlerine sıçramadan 3 saatte güçlükle kontrol altına alınan yangında, yaklaşık 10 hektarlık makilik alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Güvenlik güçleri, yangının çıkış nedeniyle ilgili bölgede inceleme başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler