YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum’a turist yağdı
Bodrum’a turist yağdı
16 Kasım 2013 23:45
Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen sezonun son kruvaziyeri “Celebrıty Constellatıon” isimli Malta bayraklı gemiyle turist yağdı.

Yaz sezonun kapanmasıyla sessizliğe bürünen turizm cenneti Bodrum, “Celebrıty Constellatıon” isimli gemisinin gelmesiyle hareketlendi. 295 metre uzunluğunda ve 33 metre genişliğindeki Malta bayraklı gemi, sabah saatlerinde Kuşadası'ndan Bodrum Gemi Yanaşma İskelesine demirledi.

Gemide çoğunluğu ABD, Kanada, Meksika, İngiliz, Almanya, Hollanda ve Belçika vatandaşı 2 bin 102 yolcu ile 952 gemi personeli ile Bodrumluların yüzünü güldürdü. Gemiden inen turistler Bodrum sokaklarını gezdi, alışveriş yaptı, sahil kenarlarında bulunan restoran ve barlarda eğlendi.

Sezonun son kurvaziyeri olan gemiden inen turistler Paşa Tarlası sahilinde yürüyerek Bodrum'u gezdi. Turistlik ve kültürel mekanları gezen turistler denize girmeyi de ihmal etmedi. Geminin sabah saatlerinde Bodrum’dan Marmaris'e hareket edeceği öğrenildi.

Durumdan duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf, “Kış aylarında bu gibi turistlik gemiler Bodrum turizmine büyük katkı sağlıyor. Azda olsa alışveriş yapıp esnafın yüzünü güldürüyorlar. Bu gibi gemilerin sürekli Bodrum'a gelmesini temelli ediyoruz” dedi.2014 sezonun ilk gemisini program değişikliği olmazsa, 14 Nisan tarihinde Bodrum'a geleceği yetkililer tarafından bildirildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler