YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlis'te terör operasyonu: 1 kişi tutuklandı
Bitlis'te terör operasyonu: 1 kişi tutuklandı
17 Ekim 2015 21:53
Bitlis'in Hizan ve Güroymak ilçelerindeki terör operasyonlarında gözaltına alınan 5 kişiden, yaşı küçük biri tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Hizan'da 19 Ağustos'ta sözde "öz yönetim" ilan edilmesi olayına ve 09 Eylül'de sokak eylemlerine katıldığı tespit edilenlere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyonda, M.S.K. ve suça sürüklenen yaşı küçük M.N.Y. ile C.K'nın gözaltına alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"3 farklı adrese eş zamanlı olarak planlı operasyon düzenlenmiştir. Operasyonda şahıslar ikametlerinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Aynı gün adliyeye sevk edilen yaşı küçük C.K. tutuklanmış, mahkemece yurt dışı yasağı getirilen M.S.K. ile suça sürüklenen çocuk M.N.Y. serbest bırakılmıştır." 

Açıklamada ayrıca Güroymak ilçesinde "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 2 şahsın yakalanması için 3 farklı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildiği vurgulandı.

Gözaltına alınan C.A. ve K.Ö'nün sevk edildikleri adli makamlarca serbest bırakıldığı kaydedilen açıklamada, "Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 63 uzun namlulu silah mermisi, ruhsatsız tabanca, şarjöre basılı 10 fişek, bir kutu içinde 50 fişek ve silahın sarılı olduğu bez parçasına düğümlenmiş 9 fişek ele geçirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler